GSMA Beeline Uzbekistan va O‘zbekiston Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan hamkorlikda M360 Eurasia’ni Toshkentga olib keladi
Amsterdam, Dubay va Toshkent, 2024-yil 19-noyabr: VEON Ltd. (Nasdaq: VEON, Euronext Amsterdam: VEON), global raqamli operator ("VEON" yoki "Kompaniya") bugun Beeline Uzbekistan sho‘ba korxonasi, GSMA va O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan 2025-yil 20-21-may kunlari Toshkentda M360 Eurasia 2025 tadbirini o‘tkazish bo‘yicha o‘zaro anglashuv memorandumini (Memorandum) imzolaganini e’lon qiladi.
Imzolash marosimi Qatarning Doha shahrida M360 MENA 2024 doirasida bo‘lib o‘tdi.
Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov, GSMA bosh direktori Mats Granryd, Beeline Uzbekistan va VEON Group bosh direktori Kaan Terzioglu hamda Beeline Uzbekistan bosh direktori Andrey Pyataxin Qatarning Doha shahrida M360 Eurasia 2025 uchun memorandum imzoladilar.
GSMA tomonidan taqdim etilgan M360 mintaqaviy mobil ekotizimni birlashtiradigan bir qator global tadbirlarni mujassam etadi. Tadbir ijobiy ishbilarmonlik muhiti va jamiyat o‘zgarishi uchun asos bo‘lib xizmat qiladigan innovatsiyalarni kashf qilish, ishlab chiqish va taqdim etishga qaratilgan.
"Biz M360 Yevroosiyo uchun mintaqamizning chorrahasida bo‘lgan Toshkent shahrida mobil ekotizimni qabul qilishdan mamnunmiz. O‘zbekistonda nafaqat mamlakatimizning gullab-yashnashiga hissa qo‘shadigan, balki mintaqamizning iqtisodiy o‘sishini tezlashtiradigan ulkan raqamlashtirish dasturi mavjud. Biz buni amalga oshirishda mobil tarmoqning rolini qadrlaymiz. Biz GSMA va tadbirning mezbon homiysi Beeline Uzbekistan kompaniyasiga M360’ni poytaxtimizga olib keladigan ushbu hamkorlik uchun minnatdorchilik bildiramiz," - dedi O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov.
"M360 Eurasia ekotizimimiz uchun aloqa, raqamli xizmatlar va texnologiyalar yordamida o‘sishni qanday oshirishimiz mumkinligini o‘rganish uchun eng muhim mintaqaviy platformalardan biridir. Markaziy va Janubiy Osiyoning dinamik bozorlarida raqamli transformatsiyani amalga oshirish imtiyoziga ega bo‘lgan guruh sifatida biz ushbu muhim tadbirni Beeline Uzbekistan bosh qarorgohi bo‘lgan Toshkentga olib kelish uchun GSMA va O‘zbekiston Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan hamkorlik qilishdan mamnunmiz," - dedi Beeline Uzbekistan direktorlar kengashi raisi va VEON Group bosh direktori Kaan Terzioglu.
"M360 Eurasia 2025’ning Toshkentda ilk bor o‘tkazilishi Markaziy Osiyoda raqamli transformatsiyani ilgari surish borasidagi sa’y-harakatlarimizda muhim bosqich bo‘ldi. VEON va O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligiga qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildiramiz. Tadbir barqaror iqtisodiy o‘sish va raqamli inklyuzivlikni rag‘batlantirish uchun mobil aloqadan foydalanishning yangi usullarini o‘rganadi, mintaqada innovatsiyalar va hamkorlikni rag‘batlantirish uchun platforma yaratadi," - dedi GSMA bosh direktori Mats Granryd.
Sammit o‘tkazilishi O‘zbekistonning xalqaro maydondagi nufuzini oshirishda muhim qadam bo‘ladi. Bu mamlakatning obro‘sini mustahkamlashga, ko‘proq kompaniya va sarmoyadorlarni jalb qilishga, shuningdek, biznes, iqtisodiyot va ijtimoiy sohalarni rivojlantirish uchun yangi imkoniyatlar yaratishga xizmat qiladi.

Главная/Новости/GSMA при поддержке Beeline Uzbekistan и Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан проведёт M360 Eurasia в Ташкенте
GSMA при поддержке Beeline Uzbekistan и Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан проведёт M360 Eurasia в Ташкенте
19 Ноября
Амстердам, Дубай и Ташкент, 19 ноября 2024: VEON Ltd. (Nasdaq: VEON, Euronext Amsterdam: VEON), глобальный цифровой оператор («VEON» или «Компания»), сегодня сообщает, что его дочерняя компания Beeline Uzbekistan подписала меморандум о взаимопонимании (Меморандум) с GSMA и Министерством цифровых технологий Республики Узбекистан о проведении M360 Eurasia 2025 в Ташкенте 20–21 мая 2025 года.
Церемония подписания состоялась в рамках M360 MENA 2024 в Дохе, Катар.
На фото: Министр цифровых технологий Узбекистана Шерзод Шерматов, генеральный директор GSMA Матс Гранрид, Председатель совета директоров Beeline Uzbekistan и генеральный директор VEON Group Каан Терзиоглу, а также будущий генеральный директор Beeline Uzbekistan Андрей Пятахин подписали меморандум о взаимопонимании по проведению M360 Eurasia 2025.
M360 — это серия глобальных мероприятий, организованных GSMA, которые объединяют региональную мобильную отрасль. Цель мероприятия - выявлять, развивать и внедрять инновации, создающие основу для благоприятной бизнес-среды и позитивных изменений в обществе.
«Мы рады приветствовать глобальную систему, объединяющую всю индустрию мобильной связи в Ташкенте, который всегда находился в центре деловых связей нашего региона, и принимать конференцию M360 Eurasia. У Узбекистана большие планы по цифровой трансформации, которые не только нацелены на развитие нашей страны, но и помогут ускорить экономический рост Центральной Азии в целом. Мы ценим роль мобильной индустрии в этом движении к процветанию Узбекистана, и благодарим GSMA и Beeline Uzbekistan, как спонсора мероприятия, за поддержку и меморандум, который позволит провести M360 в нашей столице», — отметил Шерзод Шерматов, министр цифровых технологий Республики Узбекистан.
«M360 Eurasia — одна из важнейших региональных платформ, которая объединяет нашу экосистему для обсуждения возможностей роста с помощью связи, цифровых услуг и технологий. Для нашей группы, которая способствует цифровой трансформации в динамично развивающихся рынках Центральной и Южной Азии, большая честь сотрудничать с GSMA и Министерством цифровых технологий Республики Узбекистан, чтобы провести это важное мероприятие в Ташкенте, где находится штаб-квартира Beeline Uzbekistan», — отметил Каан Терзиоглу, председатель совета директоров Beeline Uzbekistan и генеральный директор VEON Group.
«Проведение M360 Eurasia 2025 впервые в Ташкенте является важным шагом в нашем стремлении продвигать цифровую трансформацию в Центральной Азии. Благодарим VEON и Министерство цифровых технологий Республики Узбекистан за их поддержку. Мероприятие будет исследовать новые способы использования мобильной связи для стимулирования устойчивого экономического роста и цифрового включения, предоставляя платформу для продвижения инноваций и сотрудничества в регионе», — сказал Матс Гранрид, генеральный директор GSMA.
Саммит станет значимым шагом в продвижении Узбекистана на международной арене. Он будет способствовать укреплению положительного имиджа страны, привлечению большего числа компаний и инвесторов, а также созданию новых возможностей для развития бизнеса, экономики и социальной сферы.