GSMA Beeline Uzbekistan va O‘zbekiston Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan hamkorlikda M360 Eurasia’ni Toshkentga olib keladi
Amsterdam, Dubay va Toshkent, 2024-yil 19-noyabr: VEON Ltd. (Nasdaq: VEON, Euronext Amsterdam: VEON), global raqamli operator ("VEON" yoki "Kompaniya") bugun Beeline Uzbekistan sho‘ba korxonasi, GSMA va O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan 2025-yil 20-21-may kunlari Toshkentda M360 Eurasia 2025 tadbirini o‘tkazish bo‘yicha o‘zaro anglashuv memorandumini (Memorandum) imzolaganini e’lon qiladi.
Imzolash marosimi Qatarning Doha shahrida M360 MENA 2024 doirasida bo‘lib o‘tdi.
Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov, GSMA bosh direktori Mats Granryd, Beeline Uzbekistan va VEON Group bosh direktori Kaan Terzioglu hamda Beeline Uzbekistan bosh direktori Andrey Pyataxin Qatarning Doha shahrida M360 Eurasia 2025 uchun memorandum imzoladilar.
GSMA tomonidan taqdim etilgan M360 mintaqaviy mobil ekotizimni birlashtiradigan bir qator global tadbirlarni mujassam etadi. Tadbir ijobiy ishbilarmonlik muhiti va jamiyat o‘zgarishi uchun asos bo‘lib xizmat qiladigan innovatsiyalarni kashf qilish, ishlab chiqish va taqdim etishga qaratilgan.
"Biz M360 Yevroosiyo uchun mintaqamizning chorrahasida bo‘lgan Toshkent shahrida mobil ekotizimni qabul qilishdan mamnunmiz. O‘zbekistonda nafaqat mamlakatimizning gullab-yashnashiga hissa qo‘shadigan, balki mintaqamizning iqtisodiy o‘sishini tezlashtiradigan ulkan raqamlashtirish dasturi mavjud. Biz buni amalga oshirishda mobil tarmoqning rolini qadrlaymiz. Biz GSMA va tadbirning mezbon homiysi Beeline Uzbekistan kompaniyasiga M360’ni poytaxtimizga olib keladigan ushbu hamkorlik uchun minnatdorchilik bildiramiz," - dedi O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov.
"M360 Eurasia ekotizimimiz uchun aloqa, raqamli xizmatlar va texnologiyalar yordamida o‘sishni qanday oshirishimiz mumkinligini o‘rganish uchun eng muhim mintaqaviy platformalardan biridir. Markaziy va Janubiy Osiyoning dinamik bozorlarida raqamli transformatsiyani amalga oshirish imtiyoziga ega bo‘lgan guruh sifatida biz ushbu muhim tadbirni Beeline Uzbekistan bosh qarorgohi bo‘lgan Toshkentga olib kelish uchun GSMA va O‘zbekiston Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan hamkorlik qilishdan mamnunmiz," - dedi Beeline Uzbekistan direktorlar kengashi raisi va VEON Group bosh direktori Kaan Terzioglu.
"M360 Eurasia 2025’ning Toshkentda ilk bor o‘tkazilishi Markaziy Osiyoda raqamli transformatsiyani ilgari surish borasidagi sa’y-harakatlarimizda muhim bosqich bo‘ldi. VEON va O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligiga qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildiramiz. Tadbir barqaror iqtisodiy o‘sish va raqamli inklyuzivlikni rag‘batlantirish uchun mobil aloqadan foydalanishning yangi usullarini o‘rganadi, mintaqada innovatsiyalar va hamkorlikni rag‘batlantirish uchun platforma yaratadi," - dedi GSMA bosh direktori Mats Granryd.
Sammit o‘tkazilishi O‘zbekistonning xalqaro maydondagi nufuzini oshirishda muhim qadam bo‘ladi. Bu mamlakatning obro‘sini mustahkamlashga, ko‘proq kompaniya va sarmoyadorlarni jalb qilishga, shuningdek, biznes, iqtisodiyot va ijtimoiy sohalarni rivojlantirish uchun yangi imkoniyatlar yaratishga xizmat qiladi.

Amsterdam, Dubai and Tashkent, 19 November 2024: VEON Ltd. (Nasdaq: VEON, Euronext Amsterdam: VEON), a global digital operator (“VEON” or the “Company”), today announces that its subsidiary Beeline Uzbekistan has signed a Memorandum of Understanding (MoU) with the GSMA and the Ministry of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan to hold M360 Eurasia 2025 in Tashkent on 20-21 May 2025.
The signing ceremony took place during M360 MENA 2024 in Doha, Qatar.
Caption: Uzbekistan’s Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov, Director General of GSMA Mats Granryd, Chairman of Beeline Uzbekistan and VEON Group CEO Kaan Terzioglu, and incoming Beeline Uzbekistan CEO Andrey Pyatakhin signed the MoU for M360 Eurasia 2025 in Doha, Qatar.
Presented by the GSMA, M360 is a series of global events that unify the regional mobile ecosystem. The event aims to discover, develop and deliver innovation that serves as the foundation for positive business environments and societal change.
“We are pleased to host the mobile ecosystem in Tashkent, a city that has always been at the crossroads of our region, for M360 Eurasia. Uzbekistan has an ambitious digitalization agenda which will not only contribute to the prosperity of our country, but also accelerate the economic growth of our region. We appreciate the role that mobile industry plays in driving this. We would like to thank GSMA and the event’s host sponsor Beeline Uzbekistan for this partnership which will bring M360 to our capital,” said Sherzod Shermatov, Minister of Digital Technologies, Republic of Uzbekistan.
“M360 Eurasia is one of the most significant regional platforms for our ecosystem to come together and explore how we can drive growth with the power of connectivity, digital services and technology. As a Group that has the privilege of driving the digital transformation in dynamic Central and South Asian markets, we are delighted to partner with the GSMA and Uzbekistan’s Ministry of Digital Technologies to bring this important event to Tashkent, the headquarters of Beeline Uzbekistan” said Kaan Terzioglu, Beeline Uzbekistan Chairman and VEON Group CEO.
"Hosting M360 Eurasia 2025 in Tashkent for the first time marks an important milestone in our commitment to advancing digital transformation in Central Asia. Our thanks to VEON and the Ministry of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan for their support.  The event will explore new ways to use mobile connectivity to promote sustainable economic growth and digital inclusion, providing a platform for driving innovation and collaboration in the region.” said Mats Granryd, Director General, GSMA.
The summit will represent a significant step in advancing Uzbekistan's position on the global stage. It will play a key role in enhancing the country's image, attracting more companies and investors, and fostering new opportunities for the development of business, the economy, and social sectors.