Hambi kundalik foydalanish uchun superilova imkoniyatlarini kengaytirmoqda
Hambi superilovasi foydali xizmatlarni birlashtirish va rivojlantirish orqali o‘z ekotizimini takomillashtirishda davom etmoqda. Bugungi kunda superilova oylik faol foydalanuvchilari soni 4,3 millionga yetdi. Yangilanishlar bir nechta yo‘nalishlarni qamrab oladi: teletibbiyot, sport va ta’lim. Teletibbiyot tizimidagi konsultatsiyalarga foydalanuvchilar aloqa operatoridan qat’i nazar ulanishlari mumkin. O‘z- o‘zini rivojlantirishga e’tibor qaratganlar uchun superilova video tahrirlashdan tortib sun’iy intellekt bilan ishlashgacha bo‘lgan ko‘nikmalarni rivojlantirish kurslarini taklif etadi.
DAVO teletibbiyot xizmati yarim yil ichida 2025-yil aprel oyida oyiga 170 000 foydalanuvchiga yetdi (MAU, Monthly Active Users, oylik faol auditoriya). Tibbiy konsultatsiyalar kuniga 24 soat, haftasiga 7 kun - navbatsiz, klinikalarga bormasdan va istalgan uyali aloqa operatori foydalanuvchilari uchun mavjud. Kattalar va bolalar uchun sog‘liq haqidagi ma’lumotlar chat, audio yoki video qo‘ng‘iroqlar orqali taqdim etiladi. Platforma 100 dan ortiq shifokorlar bilan maslahatlashuvlarni o‘z ichiga oladi, ularning uchdan bir qismidan ko‘pi o‘zbek tilida so‘zlashadi. Ular orasida umumiy amaliyot shifokorlari, pediatrlar va tor doiradagi mutaxassislar bor. DAVO xizmatidan Hambi ilovasi orqali qanday uyali aloqa operatori foydalanuvchilari obuna asosida foydalanishlari mumkin.
Bundan tashqari, Hambi sport va ko‘ngilochar dasturlarini yanada kuchaytirdi. Beeline Uzbekistan foydalanuvchilari endi Setanta Sports xalqaro teleradiokompaniyasi bilan hamkorlikda yirik sport tadbirlarini to‘g‘ridan-to‘g‘ri efirda tomosha qilishlari mumkin. Bunda striming uchun sarflangan trafik hisobga olinmaydi.
"Biz Hambini foydalanuvchilarning keng qamrovli ehtiyojlarini - tibbiyotdan tortib ta’lim va hordiq chiqarishgacha qondira oladigan raqamli platforma sifatida izchil rivojlantirib kelmoqdamiz. Ushbu yangilanishlar har bir kishiga ochiq bo‘lgan to‘laqonli raqamli muhitni yaratish strategiyamizning ajralmas qismidir. Biz nafaqat ekotizim sifatida o‘sib bormoqdamiz, balki foydalanuvchilarimizga shaxsiy va kasbiy rivojlanish uchun zarur bo‘lgan yangi bilim va ko‘nikmalarni o‘zlashtirishda ko‘maklashmoqdamiz," - dedi Beeline Uzbekistan tijorat direktori Maksim Yefremov.
Osnova ta’lim platformasi bilan hamkorlik Hambining superilovasi platformasida dizayndan tortib sun’iy intellekt asoslarigacha bo‘lgan raqamli kasblar bo‘yicha kurslarga kirish imkonini beradi. Kurslar, maslahatlar va kasbga yo‘naltirish o‘zbek va rus tillarida mavjud bo‘lib, ikki haftalik kurs narxi 150 000 so‘mdan boshlanadi. Har qanday foydalanuvchi raqamli kasblar, dizayn va sun’iy intellekt kabi mehnat bozorida talab yuqori bo‘lgan yo‘nalishlar bo‘yicha ko‘proq ko‘nikmalarga ega bo‘lishi mumkin.
Bundan tashqari, talab yuqori bo‘lgan xizmatlarga Hambi Pay fintech vositasi kiradi, uning yordamida foydalanuvchilar karta balansini tekshirishlari, kartadan kartaga pul o‘tkazmalarini amalga oshirishlari, xizmatlar uchun to‘lovlarni amalga oshirishlari mumkin. Barcha yangi foydalanuvchilar uchun maxsus taklif: oyiga 20 million so‘mgacha kartadan kartaga foizsiz pul o‘tkazmalari mavjud.
2025-yil aprel oyining oxiridan boshlab Hambi foydalanuvchilari uchun mehmon rejimi ham mavjud bo‘lib, unda ular xizmatga kirishsiz superilovada televizor ko‘rish, o‘yinlar o‘ynash, smartfonlar va boshqa elektronika narxlarini o‘rganish kabi funksiyalari bilan tanishishlari mumkin.

Hambi’s super-app continues to grow its ecosystem by integrating and enhancing valuable services, reaching 4.3 million monthly active users. The latest updates span multiple areas: telemedicine, sports, and education. Telemedicine consultations are now available regardless of user’s mobile network provider. For those focused on self-development, the super-app offers skill-building courses, from video editing to working with AI.
The telemedicine service DAVO grew to 170,000 monthly active users (MAU) by April 2025, just six months. Medical consultations are available 24/7—no queues, no clinic visits, and accessible to users of any mobile operator. Health information for both adults and children is available via chat, audio, or video calls. The platform integrates consultations with over 100 doctors, more than a third of whom speak Uzbek, including general practitioners, pediatricians, and specialized experts. DAVO is available by subscription to users of any mobile operator through the Hambi app.
Hambi has also strengthened its sports and entertainment offerings. Beeline Uzbekistan users can now watch major sports events live through a partnership with international broadcaster Setanta Sports, with streaming data usage not charged.
“We are steadily developing Hambi as a digital platform capable of addressing a wide range of user needs—from healthcare to education and leisure. These updates are part of our strategy to create a comprehensive digital environment accessible to everyone. We’re not just growing as an ecosystem but also helping our users gain new knowledge and skills essential for personal and professional growth,” said Maksim Efremov, Commercial Director of Beeline Uzbekistan.
Collaboration with the educational platform Osnova provides access to courses on digital professions — from design to the basics of artificial intelligence — directly on the Hambi super app platform. Courses, consultations, and career guidance are available in both Uzbek and Russian, with the cost of a two-week course starting from 150,000 soms. Any user can acquire additional skills in high-demand fields such as digital professions, design, and artificial intelligence.
Additionally, Hambi’s popular services include the fintech tool Hambi Pay, enabling users to check card balances, make card-to-card transfers, and pay for services. New users benefit from a promotion: commission-free card-to-card transfers up to 20 million UZS per month.
Starting in late April 2025, Hambi introduces a guest mode, allowing users to explore features like TV streaming, games, and browsing smartphone and electronics prices without logging in.