Hambi kundalik foydalanish uchun superilova imkoniyatlarini kengaytirmoqda
Hambi superilovasi foydali xizmatlarni birlashtirish va rivojlantirish orqali o‘z ekotizimini takomillashtirishda davom etmoqda. Bugungi kunda superilova oylik faol foydalanuvchilari soni 4,3 millionga yetdi. Yangilanishlar bir nechta yo‘nalishlarni qamrab oladi: teletibbiyot, sport va ta’lim. Teletibbiyot tizimidagi konsultatsiyalarga foydalanuvchilar aloqa operatoridan qat’i nazar ulanishlari mumkin. O‘z- o‘zini rivojlantirishga e’tibor qaratganlar uchun superilova video tahrirlashdan tortib sun’iy intellekt bilan ishlashgacha bo‘lgan ko‘nikmalarni rivojlantirish kurslarini taklif etadi.
DAVO teletibbiyot xizmati yarim yil ichida 2025-yil aprel oyida oyiga 170 000 foydalanuvchiga yetdi (MAU, Monthly Active Users, oylik faol auditoriya). Tibbiy konsultatsiyalar kuniga 24 soat, haftasiga 7 kun - navbatsiz, klinikalarga bormasdan va istalgan uyali aloqa operatori foydalanuvchilari uchun mavjud. Kattalar va bolalar uchun sog‘liq haqidagi ma’lumotlar chat, audio yoki video qo‘ng‘iroqlar orqali taqdim etiladi. Platforma 100 dan ortiq shifokorlar bilan maslahatlashuvlarni o‘z ichiga oladi, ularning uchdan bir qismidan ko‘pi o‘zbek tilida so‘zlashadi. Ular orasida umumiy amaliyot shifokorlari, pediatrlar va tor doiradagi mutaxassislar bor. DAVO xizmatidan Hambi ilovasi orqali qanday uyali aloqa operatori foydalanuvchilari obuna asosida foydalanishlari mumkin.
Bundan tashqari, Hambi sport va ko‘ngilochar dasturlarini yanada kuchaytirdi. Beeline Uzbekistan foydalanuvchilari endi Setanta Sports xalqaro teleradiokompaniyasi bilan hamkorlikda yirik sport tadbirlarini to‘g‘ridan-to‘g‘ri efirda tomosha qilishlari mumkin. Bunda striming uchun sarflangan trafik hisobga olinmaydi.
"Biz Hambini foydalanuvchilarning keng qamrovli ehtiyojlarini - tibbiyotdan tortib ta’lim va hordiq chiqarishgacha qondira oladigan raqamli platforma sifatida izchil rivojlantirib kelmoqdamiz. Ushbu yangilanishlar har bir kishiga ochiq bo‘lgan to‘laqonli raqamli muhitni yaratish strategiyamizning ajralmas qismidir. Biz nafaqat ekotizim sifatida o‘sib bormoqdamiz, balki foydalanuvchilarimizga shaxsiy va kasbiy rivojlanish uchun zarur bo‘lgan yangi bilim va ko‘nikmalarni o‘zlashtirishda ko‘maklashmoqdamiz," - dedi Beeline Uzbekistan tijorat direktori Maksim Yefremov.
Osnova ta’lim platformasi bilan hamkorlik Hambining superilovasi platformasida dizayndan tortib sun’iy intellekt asoslarigacha bo‘lgan raqamli kasblar bo‘yicha kurslarga kirish imkonini beradi. Kurslar, maslahatlar va kasbga yo‘naltirish o‘zbek va rus tillarida mavjud bo‘lib, ikki haftalik kurs narxi 150 000 so‘mdan boshlanadi. Har qanday foydalanuvchi raqamli kasblar, dizayn va sun’iy intellekt kabi mehnat bozorida talab yuqori bo‘lgan yo‘nalishlar bo‘yicha ko‘proq ko‘nikmalarga ega bo‘lishi mumkin.
Bundan tashqari, talab yuqori bo‘lgan xizmatlarga Hambi Pay fintech vositasi kiradi, uning yordamida foydalanuvchilar karta balansini tekshirishlari, kartadan kartaga pul o‘tkazmalarini amalga oshirishlari, xizmatlar uchun to‘lovlarni amalga oshirishlari mumkin. Barcha yangi foydalanuvchilar uchun maxsus taklif: oyiga 20 million so‘mgacha kartadan kartaga foizsiz pul o‘tkazmalari mavjud.
2025-yil aprel oyining oxiridan boshlab Hambi foydalanuvchilari uchun mehmon rejimi ham mavjud bo‘lib, unda ular xizmatga kirishsiz superilovada televizor ko‘rish, o‘yinlar o‘ynash, smartfonlar va boshqa elektronika narxlarini o‘rganish kabi funksiyalari bilan tanishishlari mumkin.

Hambi расширяет возможности супераппа для ежедневного использования
Суперапп Hambi продолжает развивать свою экосистему, интегрируя и развивая полезные сервисы, достигнув показателя в 4,3 миллиона пользователей ежемесячно по итогам первых трех месяцев 2025 года. Обновления охватывают сразу несколько направлений: телемедицину, спорт и образование. Консультации в системе телемедицины можно подключить пользователям независимо от оператора связи. А для тех, кто стремится к саморазвитию, в супераппе доступны курсы по получению дополнительных навыков от видеомонтажа до работы с ИИ.
Телемедицинский сервис DAVO за полгода вырос до 170 000 пользователей в месяц в апреле 2025 (MAU, Monthly Active Users, ежемесячная активная аудитория). Консультации медиков доступны 24/7 — без очередей, без визитов в поликлиники и для пользователей разных операторов связи. Доступно получение необходимой для контроля состояния взрослых и детей информации как в чате, так и по аудио- или видеосвязи. На платформе интегрированы консультации более сотни врачей, в том числе более трети из них владеют узбекским языком, от терапевта и педиатров до узкопрофильных специалистов. Пользователи любых операторов связи тарифов могут подключить DAVO по подписке в приложении Hambi.
Hambi усилил и спортивно-развлекательную составляющую платформы: теперь пользователи Beeline Uzbekistan могут смотреть главные спортивные события в прямом эфире благодаря партнёрству с международным вещателем Setanta Sports, трафик при просмотре трансляций не тарифицируется.
«Мы последовательно развиваем Hambi как цифровую платформу, способную решать широкий круг задач пользователей — от медицины до образования и досуга. Эти обновления — часть нашей стратегии по созданию полноценной цифровой среды, доступной каждому. Мы не только растём как экосистема, но и помогаем нашим пользователям получать новые знания и навыки, необходимые для личного и профессионального роста», — отметил Максим Ефремов, коммерческий директор Beeline Uzbekistan.
Сотрудничество с образовательной платформой Osnova открывает доступ к курсам по цифровым профессиям — от дизайна до основ искусственного интеллекта, прямо на платформе суперприложения Hambi. Курсы, консультации и профориентация доступны на узбекском и русском языках, а стоимость двухнедельного курса начинается от 150 000 сумов. Любой пользователь может получить больше навыков по востребованным на рынке труда направлениям, таким как цифровые профессии, дизайн и искусственный интеллект.
Помимо этого, в востребованные сервисы входят финтех инструмент Hambi Pay, с помощью которого пользователи могут проверять баланс карты, осуществлять переводы с карты на карту, оплачивать услуги. Для всех новых пользователей действует акция: беспроцентные переводы с карты на карту до 20 млн сумов в месяц.
С конца апреля 2025 для пользователей Hambi также доступен гостевой режим, в котором они могут ознакомиться с функциями супераппа, такими как, просмотр ТВ, игры, изучение цен на смартфоны и другую электронику без авторизации в сервисе.