EUROUZ Beeline Uzbekistan bilan hamkorlikda PR-nonushta tashkil etdi
Bugun EUROUZ jamoatchilik aloqalari va strategik kommunikatsiyalar qo‘mitasi Beeline Uzbekistan rahbarligida, Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi bilan hamkorlikda «O‘zbekiston diqqat markazida: ommaviy axborot vositalari taassuroti va strategik yo‘nalishlar» mavzusidagi ikkinchi mutaxassislar nonushtasini o‘tkazdi.
Tadbirda 35 dan ortiq biznes vakillari, xalqaro tashkilotlar, mediauyushmalar hamda mahalliy va xalqaro OAV va jamoatchilik bilan aloqalar sohasidagi ekspertlar ishtirok etib, kommunikatsiya strategiyasining asosiy masalalari va turli manfaatdor tomonlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashni muhokama qildilar.
Akramjon Fozilov, Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi Muassislar kengashi raisi, mahalliy va xalqaro ommaviy axborot vositalari o‘rtasidagi hamkorlik muhimligini ta’kidlab, shunday dedi:
"Yurtimizni zamonaviy, ochiq va jadal rivojlanayotgan davlat sifatida qabul qilish yangi imkoniyatlarni jalb etadi va iqtisodiy o‘sishni rag‘batlantiradi, ochiq muloqot va xalqaro ommaviy axborot vositalari bilan tajriba almashish esa qiyinchiliklarni imkoniyatlarga aylantirishga yordam beradi."
Tadbir dasturi Beeline Uzbekistan kompaniyasining may oyida Toshkentda bo‘lib o‘tadigan GSMA M360 Global sammitiga bag‘ishlangan keys-tahlil, EUROUZ qo‘mitasining 2025-yil uchun tashabbuslarini muhokama qilish, shuningdek, xalqaro jurnalist va Financial Times sobiq muxbiri Nastasya Astrashevskayaning O‘zbekistondagi xalqaro OAV istiqbollari mavzusidagi onlayn nutqini o‘z ichiga oldi.
Valentina Butnik, Beeline Uzbekistan kompaniyasining tashqi aloqalar va reputatsion boshqaruvi direktori, shunday ta’kidladi:
"Har birimiz axborot makoniga o‘zimizning noyob hissamizni qo‘shamiz, jamoatchilik ongini shakllantirib, qaror qabul qilishga ta’sir ko‘rsatamiz, mamlakat va iqtisodiyot imijini yaratib, muhim ma’lumotlarni tushunarli so‘zlar bilan yetkazamiz. Biz qo‘mitamiz O‘zbekiston va Markaziy Osiyoda biznes, jurnalistika va strategik kommunikatsiyalarni birlashtiruvchi platformaga aylanishini istaymiz, shuning uchun 2025-yilda hamjamiyatda o‘ndan ortiq turli uchrashuvlarni o‘tkazishni rejalashtirmoqdamiz."
Tadbir netvorking bilan yakunlandi, unda ishtirokchilar g‘oyalar bilan o‘rtoqlashish va keyingi qadamlarni muhokama qilish imkoniga ega bo‘lishdi. Qo‘mitaning mazkur nonushtasi O‘zbekiston medialandshaftini rivojlantirish va xalqaro hamkorlikni mustahkamlashdagi birgalikdagi sa’y-harakatlar ahamiyatini yana bir bor tasdiqladi.
Tashkilotchilar barcha ishtirokchilar va hamkorlarga faol ishtirok va samarali muhokamalar uchun minnatdorchilik bildirishadi.

EUROUZ при участии Beeline Uzbekistan провели PR-завтрак в Ташкенте
Комитет EUROUZ по связям с общественностью и стратегическим коммуникациям, возглавляемый Beeline Uzbekistan и организованный совместно с Общественным фондом поддержки и развития национальных масс-медиа, провел второй завтрак для специалистов на тему: «Узбекистан в центре внимания: восприятие СМИ и стратегические направления».
Мероприятие объединило более 35 представителей бизнеса, международных организаций, медиа-ассоциаций, а также местных и международных экспертов в области СМИ и связей с общественностью для обсуждения ключевых вопросов коммуникационной стратегии и укрепления взаимодействия между различными заинтересованными сторонами.
Акрамжон Фозилов, Председатель Попечительского совета Общественного фонда поддержки и развития национальных масс-медиа подчеркнул важность взаимодействия местных и международных медиа:
“Когда наша страна воспринимается как современное, открытое и динамично развивающееся государство, это привлекает новые возможности и способствует экономическому росту, а открытый диалог и обмен опытом с международными медиа помогают превращать вызовы в возможности для прогресса”.
Программа мероприятия включала кейс-обсуждение от Beeline Uzbekistan на примере предстоящего Глобального саммита GSMA M360, который пройдет в мае 2025 года в Ташкенте, обсуждение инициатив комитета EUROUZ на 2025 год, а также онлайн-выступление Настасьи Астрашевской, международного журналиста и экс-корреспондента Financial Times, о перспективах глобальных СМИ в Узбекистане.
“Каждый из вас и нас вносит свой уникальный вклад в информационное пространство, фрмируя общественное сознание и влияя на принятие решений, создает имидж страны и экономики, рассказывает о важном понятными словами. Мы хотим, чтобы наш комитет стал площадкой для объединения бизнеса, журналистики и стратегических коммуникаций в Узбекистане и Центральной Азии, поэтому в наших планах в 2025 году больше десятка разных встреч в сообществе”, – отметила Валентина Бутник, директор по внешним коммуникациям и репутационному менеджменту Beeline Uzbekistan.
Мероприятие завершилось нетворкингом, где участники смогли обменяться идеями и обсудить дальнейшие шаги. Завтрак Комитета подтвердил важность совместных усилий в развитии медиа-ландшафта Узбекистана и укреплении международного сотрудничества.