Yarim milliondan ziyod yangi foydalanuvchi: O‘zbekistonliklar Hambi superapp'ni tanlamoqda
O‘zbekistonda VEON global raqamli operatori tomonidan ishga tushirilgan Hambi platformasi kundalik hayot uchun ommabop xizmatlarni yagona ilovada mujassamlashtirdi. Xususan, barcha mobil aloqa operatorlari mijozlari uchun moliyaviy xizmatlar, jumladan, komissiyalarsiz P2P pul o‘tkazmalari, teledasturlar va o‘yinlar, avtomobil sug‘urtasi, onlayn xaridlar va chiptalarni band qilish imkoniyatlari taqdim etilgan. Beeline Uzbekistan foydalanuvchilari uchun esa o‘z SIM-kartalarini boshqarish yanada qulayroq bo‘lib, balansni tekshirish, xizmatlarni faollashtirish hamda maqbul tariflar va internet-paketlarni tanlash kabi amallarni osonlik bilan bajarish mumkin.
Yangi platforma ishga tushirilganidan beri foydalanuvchilar O‘zbekiston va boshqa davlatlarning turli soha mutaxassislari bo‘lgan shifokorlar bilan ishlaydigan Hambi Davo xizmati orqali 500 dan ortiq onlayn konsultatsiyalar olishga muvaffaq bo‘ldilar. Bu maslahatlar, ayniqsa, yashash joyidagi klinikalarga o‘z vaqtida murojaat qilish imkoniyatiga ega bo‘lmagan odamlar uchun muhimdir. Misol uchun, Toshkentlik shifokor samarqandlik yosh ona Oyshaga yordam berdi. Uning uch yoshli o‘g‘li qornidagi kuchli og‘riqdan shikoyat qilayotgan edi. Hambi Davo tufayli Oysha o‘n besh daqiqa ichida bolalar kasalliklari bo‘yicha mutaxassis bilan bog‘lanib, alomatlar haqida gapirib berdi va uning tavsiyalarini oldi. Ertasi kuni bolaning ahvoliga qarab davolash rejasi o‘zgartirildi.
“Men onlayn tarzda sifatli yordam olish mumkinligini kutmagan edim. Doktor Said o‘g‘limni uzoq davom etib kelayotgan azobdan qutqardi, buning uchun minnatdorligimning cheki yo‘q!” - deya o‘z fikri bilan o‘rtoqlashdi Oysha.
Boshqa bir holatda, toshkentlik shifokor terapevt nukuslik 52 yoshli bemor Maryamga gipertonik kriz tashxisini qo‘ydi va ayolning ahvolini barqarorlashtirish uchun tezkor choralar ko‘rishga ko‘maklashdi. Hambi Davo mutaxassislarga butun mamlakat bo‘ylab, shu jumladan chekka hududlarda yashovchi aholiga ham onlayn maslahat berish imkoniyatini yaratib bermoqda.
“Bizning Hambi'ga yuklagan vazifamiz mijozlarimizga zamonaviy platformalar yordamida kunning barcha 1440 daqiqasi davomida foydali va qulay xizmatlardan foydalanishda ko‘maklashishdir. Barcha mobil operatorlar foydalanuvchilari bu yerda kundalik maishiy muammolarini hal qilishlari, dam olishlari, tibbiy maslahatlar olishlari, moliyaviy mablag‘larini boshqarishlari va hatto ta’tillarini rejalashtira olishlari mumkin. Biz Hambi'ni ekotizimning hozirgi va bo‘lajak mijozlarining haqiqiy ehtiyojlariga e’tibor qaratgan holda rivojlantirishni davom ettiramiz,” - deya izoh berdi Beeline Uzbekistan tijorat direktori Maksim Yefremov.
Hambi'ning boshqa xizmatlari ham yuqori darajada talabgir. Jumladan, 50 000 dan ortiq avtomobil sug‘urta polislarini rasmiylashtirish va ma’lumotlarni kuzatib borish uchun Hambi Auto tizimiga kiritilgan.

Больше полумиллиона новых пользователей: жители Узбекистана выбирают Hambi superapp
Экосистема Hambi за три месяца привлекла 700 000 новых пользователей с момента запуска новой версии сервиса, а количество регулярно использующих платформу клиентов уже превысило 4 000 000 человек в месяц.
Платформа Hambi, которую в Узбекистане запустил глобальный цифровой оператор VEON, объединила в одном приложении популярные сервисы для повседневной жизни. В частности, пользователям любых мобильных операторов доступны финансовые услуги, в том числе Р2Р-переводы без комиссии, ТВ-программы и игры, автострахование, онлайн-покупки и бронирование билетов. Для пользователей BeelineUzbekistanудобно и управление своими SIM-картами, например, проверка баланса, подключение услуг и выбор оптимальных тарифов и интернет-пакетов.
С момента запуска новой платформы пользователи получили уже более 500 онлайн-консультаций с помощью сервиса Hambi Davo, который работает с врачами разных специальностей из Узбекистана и других стран. Они особенно важны для людей, не имеющих возможности своевременно обратиться в клиники по месту жительства. Например, ташкентский доктор помог молодой маме Айше из Самарканда, чей трехлетний сын жаловался на сильные боли в животе. Благодаря Hambi DAVO уже через пятнадцать минут Айша смогла связаться со специалистом по детским болезням, рассказать о симптомах и получить его рекомендации. На следующий день план лечения был скорректирован в соответствии с состоянием мальчика.
«Я не ожидала, что можно получить качественную помощь онлайн. Доктор Саид спас моего сына от долгих страданий, я безмерно благодарна за это!» – поделилась Айша.
В другом случае ташкентский врач диагностировал у 52-летней пациентки Марьям из Нукуса гипертонический криз и помог принять срочные меры по стабилизации состояния женщины. Hambi Davoпозволяет специалистам консультировать онлайн жителей всей страны, в том числе отдаленных районов.
«Помогать нашим клиентам использовать полезные и удобные сервисы все 1440 минут в сутках cпомощью современных платформ — это миссия, которую мы вложили в Hambi. Пользователи всех мобильных операторов могут решать здесь актуальные бытовые задачи, развлекаться, получать рекомендации медиков, управлять своими финансами и даже планировать отпуск Мы продолжаем развитие Hambi, ориентируясь на реальные потребности существующих и будущих клиентов экосистемы», – комментирует Максим Ефремов, коммерческий директор Beeline Uzbekistan.
Другие сервисы Hambi также демонстрируют высокую востребованность, так, свыше 50 000 автомобилей добавлено в Hambi Auto для оформления страховых полисов и отслеживания информации.