M360 Eurasia ilk bor Toshkentda 2025-yil 21-22-may kunlari bo‘lib o‘tadi va
2025-yil 14-may, London: GSMA M360 Eurasia xalqaro forumi ilk bor Toshkentda 2025-yil 21-22-may kunlari InterContinental Tashkent mehmonxonasida o‘tkaziladi. Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi hamda forum homiysi - VEON Group tarkibidagi Beeline Uzbekistan ko‘magida tashkil etilmoqda. GSMA assotsiatsiyasi Yevroosiyoda raqamli aloqaning kelajagini shakllantirish maqsadida davlat idoralari vakillari va soha yetakchilarini birlashtiruvchi ushbu tadbirda ishtirok etuvchi yuqori martabali spikerlar ro‘yxatini tasdiqladi.
O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov tadbirni VEON va Beeline Uzbekistan bosh direktorlari - Kaan Terziog‘lu va Andrey Pyataxin bilan birgalikda ochib beradi. Ular madaniyatlar, iqtisodiyotlar va g‘oyalarning o‘zaro aloqadorligi Yevroosiyoning global raqamli markazga aylanishini qanday tezlashtirishi mumkinligini muhokama qiladilar. Shuningdek, GSMAning yangi bosh direktori Vivek Badrinath ushbu lavozimdagi ilk rasmiy nutqi bilan ishtirok etishi kutilmoqda.
Ikki kun davomida ishtirokchilar generativ sun’iy intellekt, 5G texnologiyasi, ekologik barqaror qurilmalar ekotizimi va tarmoqlararo innovatsiyalarga bag‘ishlangan tematik sessiyalarda qatnashish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Tasdiqlangan 40 dan ortiq spikerlar orasida quyidagilar bor: Azercell bosh direktori Zarina Zeynalova, u mintaqadagi raqamli kengayish mavzusini muhokamasini boshqaradi; Perfectum bosh direktori Dmitriy Shukov O‘zbekistonda avtonom 5G tarmog‘ini joriy etish haqida so‘z yuritadi; Qazcode bosh direktori Aleksey Sharavar esa generativ sun’iy intellektning agentga aylanish bosqichlari haqida fikr bildiradi.
Alohida sessiyalar ma’lumotlarni qayta ishlash markazlarining xavfsiz va kengaytiriladigan tarmoqlarni ta’minlashdagi roli, yangi arxitekturalar, avtonom tarmoqlar va mintaqadagi raqamli kirishni kengaytiruvchi strategik hamkorliklarga bag‘ishlanadi.
M360 Eurasia 2025 uchun ro‘yxatdan o‘tish allaqachon boshlangan — biz soha mutaxassislari, texnologiya yetakchilari va davlat idoralari vakillarini ishtirok etishga taklif qilamiz. OAV vakillari press-pas olish uchun ro‘yxatdan o‘tish shakli orqali ariza topshirishlari yoki quyidagi manzil orqali matbuot xizmatiga murojaat qilishlari mumkin: pressoffice@gsma.com.
GSMA M360 tadbirlari seriyasi mintaqaviy mobil ekotizimni birlashtirib, innovatsiyalarni ilgari surishga, mavjudmuammolarga yechim topishga va barqaror biznes modellari hamda ijtimoiy o‘zgarishlar uchun zamin yaratishga xizmat qiladi.
MWC seriyasidagi tadbirlar 2025-yilgi birinchi konferensiya — MWC25 Barcelona bilan boshlandi. Keyingi tadbir — MWC25 Shanghai bo‘lib, u 2025-yil 18–20-iyun kunlari bo‘lib o‘tadi.
Yana bir muhim tadbir — MWC25 Doha — 2025-yil 25–26-noyabr kunlari Qatarda o‘tkaziladi. Ushbu tadbir sanoat yetakchilari, siyosatchilar va innovatorlarni bir joyga to‘plab, Yaqin Sharq va undan tashqarida yangi avlod raqamli jamiyatlarini rivojlantirishga xizmat qiladi.

M360 Eurasia takes place for the first time in Tashkent, 21-22 May 2025, reflecting the region’s commitment to digital transformation
14 May 2025, London: GSMA M360 Eurasia is taking place for the first time in Tashkent, Uzbekistan on 21–22 May 2025 at the InterContinental Tashkent, in partnership with the Ministry of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan and Host Sponsor Beeline Uzbekistan, a subsidiary of VEON. The GSMA has confirmed a high-profile speaker line-up for the event, which brings together policymakers and industry leaders to shape the future of digital connectivity in Eurasia.
Uzbekistan’s Minister of Digital Technologies, H.E. Sherzod Shermatov, will open the event, joining CEOs of VEON and Beeline Uzbekistan Kaan Terzioglu and Andrey Pyatakhin, to explore how connecting cultures, economies, and ideas can accelerate Eurasia’s transformation into a global digital powerhouse. The newly appointed Director General of the GSMA, Vivek Badrinath, will deliver his first keynote address in his new role at M360 Eurasia 2025.
Across the two-day event, attendees can expect deep-dive sessions on generative AI, 5G, circular device ecosystems, and cross-industry innovation. Among the over 40 influential speakers, Azercell’s CEO, Zarina Zeynalova will lead discussions around digital expansion in the region, while Perfectum’s CEO, Dmitry Shukov will share how the mobile operator is rolling out a 5G Standalone network in Uzbekistan and, Qazcode’s CEO, Oleksii Sharavar will discuss the evolution of generative to agentic AI.
Other sessions will explore the role of data centres in supporting secure, scalable networks; and how new architectures, standalone networks, and strategic partnerships are broadening digital access across the region.
Registration for M360 Eurasia 2025 is open, and we welcome industry professionals, policymakers, and technology leaders to register to secure their place. Members of the press should apply for their press pass at registration or contact the press office: pressoffice@gsma.com
The GSMA’s M360 series brings together the regional mobile ecosystem to drive innovation, address challenges, and create a foundation for sustainable business environments and societal change. MWC25 Barcelona opened the GSMA’s MWC series, with MWC25 Shanghai taking place 18-20 June 2025. The inaugural MWC25 Doha occurs 25-26 November 2025, a milestone event in Qatar that will unite industry leaders, policymakers, and innovators to advance the next generation of digital societies in the Middle East and beyond. Other events in the MWC series include MWC25 Las Vegas and MWC25 Kigali.