“Kursiv” ishbilarmonlik nashri tomonidan tashkil etilgan “Tenglar orasida yetakchi” taqdirlash marosimi 14-dekabr kuni Hyatt Regency Tashkent mehmonxonasida bo‘lib o‘tdi.
Beeline Uzbekistan O‘zbekistonda ayollar va gender tengligini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha eng yaxshi loyiha va tashabbuslar uchun “Tenglar ichida yetakchi” ayollar yetakchiligi sohasidagi birinchi mukofotning hamkori sifatida ishtirok etdi. Tanlovda korxona va kompaniyalarning faol vakillari hamda Markaziy Osiyoda ayollar huquqlarini himoya qiluvchi, ayollar yetakchiligini rivojlantirayotgan jamoat arboblari ishtirok etdi.
John Deere kompaniyasining O‘zbekistondagi rasmiy dileri marketing bo‘limi boshlig‘i Leyla Allayorova 2023-yilda “Qishloq xo‘jaligida tenglar ichida yetakchi” deb topildi.
"Ishlab chiqarishda tenglar ichida yetakchi" mukofotini “Zebra Jalyuzi” kompaniyasining savdo bo‘limi boshlig‘i Yana Dadeush oldi.
FDG Group operatsion direktori Venera Xadeeva "Qurilishda tenglar ichida yetakchi" deb topildi.
Payme marketing direktori Nodira Shermatova “Moliya bo‘yicha tenglar ichida yetakchi” bo‘ldi.
“AKT sohasida tenglar ichida yetakchi” mukofoti Uzum Market katta huquqshunos-konsultanti Nargiza Soipovaga topshirildi.
Korzinka savdo tarmog‘i ayollarning salohiyatini ro‘yobga chiqarish uchun sharoit yaratish bo‘yicha tashabbusi uchun "Ayollarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha eng yaxshi korporativ loyiha" sifatida tan olindi.
Wonder Woman hamjamiyat jamoasi "Ayollarni biznesda rag‘batlantirish bo‘yicha eng yaxshi tashabbus" mukofotiga sazovor bo‘ldi.
“SABR” Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish markazi “O‘zbekiston ayollarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha eng yaxshi loyiha” deb topildi.
“Ayollar uchun eng yaxshi xalqaro tashabbus” BMT jamgʻarmasining “Oʻzbekiston va Qirgʻiziston chegaradosh hududlarida hamkorlik orqali umumiy farovonlik” loyihasi boʻldi.
Bundan tashqari, “Business Woman” ayollar tadbirkorlik maktabi, “Woman Up Team University” va “Care CSR” dasturi uchun “Kursiv” biznes-nashrining maxsus mukofotlariga sazovor bo‘ldi.
“Beeline Uzbekistan’da biz jamoamizning har bir a’zosiga alohida e’tibor qaratamiz, ularning professional rivojlanishiga sarmoya kiritishga intilamiz. Bizning ushbu mukofotni qo‘llab-quvvatlaganimiz teng imkoniyatlar yaratish va hamkasblarimizning iste’dodini e’tirof etish yo‘lidagi yana bir qadamimizdir”, — deya ta’kidlaydi Beeline Uzbekistan xodimlarni boshqarish, tashkiliy rivojlantirish va ma’muriy qo‘llab-quvvatlash bo‘limi direktori Sofiya Gaynutdinova.
Avvalroq kompaniya O‘zbekiston, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston va Turkmanistonda axborot texnologiyalari sohasida ishlayotgan va biznes yurituvchi ayollarni birlashtirgan ayollarning IT-startaplarini qo‘llab-quvvatlash Tumaris.Tech dasturining titul hamkori sifatida ham faoliyat yuritgan. Kompaniya ko‘magida Markaziy Osiyodan 500 nafar yosh dasturchi ayollarni birlashtirgan keng ko‘lamli tadbir — xakaton o‘tkazildi.
“Kompaniyamiz ayollarni faol qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish madaniyatini shakllantirmoqda. Biz kompaniyamizda har bir xodimamiz o‘z professional salohiyatini ro‘yobga chiqarishi va o‘sishi uchun sharoit va muhit yaratishni o‘z oldimizga maqsad qilib olganmiz. Bu falsafa “2030-yilga qadar O‘zbekiston Respublikasida gender tenglikka erishish bo‘yicha Milliy strategiya”ga mos keladi, — deya izoh berdi Beeline Uzbekistan bosh direktori Andrzej Malinowski.

Beeline Uzbekistan поддержал премию в области женского лидерства «Первая среди равных»
Церемония награждения премии «Первая среди равных», организованная деловым изданием «Курсив», прошла 14 декабря в Hyatt Regency Tashkent.
Beeline Uzbekistan выступил партнером первой премии в области женского лидерства «Первая среди равных» за лучшие проекты и инициативы по поддержке женщин и гендерного равенства в Узбекистане. В конкурсе приняли участие активные представительницы предприятий и компаний, а также общественные деятели, отстаивающие права женщин и развивающие женское лидерство в Центральной Азии.
«Первой среди равных в сельском хозяйстве» в 2023 году была признана начальник отдела маркетинга официального дилера компании John Deere в Узбекистане Лейла Аллаёрова.
Премию «Первая среди равных в производстве» получила руководитель отдела продаж компании «Зебра Жалюзи» Яна Дадеуш.
«Первой среди равных в строительстве» была названа операционный директор ГК FDG Венера Хадеева.
Директор отдела маркетинга Payme Нодира Шерматова стала «Первой среди равных в финансах»
Награды «Первая среди равных в ICT» удостоена старший юрист-консультант Uzum Market Наргиза Саипова.
«Лучшим корпоративным проектом по поддержке женщин» стала инициатива торговой сети Korzinka по созданию условий для реализации потенциала прекрасного пола.
Премию за «Лучшую инициативу по продвижению женщин в бизнесе» получила команда сообщества Wonder Woman.
«Лучшим проектом по поддержке женщин в Узбекистане» признан Республиканский центр социально-экономического развития «САБР».
«Лучшей международной инициативой для женщин» стал проект фонда ООН «Совместное процветание через сотрудничество в пограничных районах Узбекистана и Кыргызстана».
Кроме того, школа женского предпринимательства Business Woman, программа Woman Up Team University и Care CSR получили специальные премии от делового издания «Курсив».
«В Beeline Uzbekistan мы придаем особое значение каждому члену нашей команды, стремясь инвестировать в их профессиональное развитие. Наша поддержка этой премии — еще один шаг в направлении создания равных возможностей и признание таланта наших коллег», — поделилась София Гайнутдинова, Директор по управлению персоналом, организационному развитию и административной поддержке Beeline Uzbekistan.
Ранее компания также выступила титульным партнером программы поддержки женских IT-стартапов Tumaris.Tech, которая объединила женщин, работающих и занимающихся бизнесом в области информационных технологий в Узбекистане, Казахстане, Кыргызстане, Таджикистане и Туркменистане. При поддержке компании было проведено масштабное мероприятие — хакатон, который собрал 500 молодых женщин-разработчиков из Центральной Азии.
«Наша компания формирует культуру активной поддержки и развития женщин. Мы поставили цель создавать условия и атмосферу, в которых каждая сотрудница сможет раскрыть свой профессиональный потенциал и расти в нашей компании. Данная философия соответствует “Национальной стратегии достижения гендерного равенства в Республике Узбекистан до 2030 года”», — прокомментировал Анджей Малиновски, CEO Beeline Uzbekistan.