Beeline TV EURO 2024 bo‘yicha 4 million tomosha to‘pladi
Beeline TV-da 2024-yilgi futbol bo‘yicha Yevropa chempionati o‘yinlarining translyatsiyasini 4 million martadan ortiq tomosha qilishdi.
14-iyundan 14-iyulgacha Germaniyada EURO 2024 bo‘lib o‘tdi va Beeline TV Zo‘r TV telekanalida ushbu keng ko‘lamli sport tadbirini namoyish etdi. Tomosha qilish uchun qo‘shimcha to‘lov talab qilinmadi, faqat Beeline TV ilovasida ro‘yxatdan o‘tish kifoya edi.
Tomoshalar 260 mingdan ortiq qurilmalar orqali amalga oshirilgan. Eng ko‘p futbol muxlislari hamda tomoshabinlar soni bo‘yicha yetakchilar — Toshkent, Buxoro va Urganch shaharlari. Umumiy tomosha vaqti 800 ming soatdan oshdi, bu o‘rtacha bitta qurilmada taxminan 3 soatni tashkil qiladi.
Ayni paytda Beeline TV yana bir yirik sport tadbiri — 26-iyuldan 11-avgustgacha Parijda bo‘lib o‘tayotgan Olimpiya o‘yinlarini ham Sport telekanalida translyatsiyani taklif qilmoqda. Servis foydalanuvchilarga milliy jamoani qo‘shimcha to‘lovsiz qo‘llab-quvvatlash va musobaqalarni nafaqat jonli efirda, balki o‘zlari uchun qulay vaqtda ham kuzatish uchun noyob imkoniyatni taqdim etadi. Buning uchun ilovada ro‘yxatdan o‘tish lozim.
Bundan tashqari, ilovada 100 dan ortiq kanallar, jumladan, yangiliklar, ma’rifiy, ko‘ngilochar, sport, kino va seriallar mavjud. Beeline TV’da beshta kinoteatr kontenti: START, PREMIER, Amediateka, Megogo, IVI, shuningdek, "O‘zbekkino"ning ulkan kutubxonasi va bolalar uchun rus va o‘zbek tillarida keng qamrovli kontent, shu jumladan ko‘ngilochar va rivojlantiruvchi multfilmlar va videolar, multseriallar va bolalar uchun filmlar mavjud. Bularning barchasi trafik sarfisiz va reklamasiz amalga oshiriladi. Xizmatning yana bir qulayligi — digital operator mijozlari uchun, tarif rejasidan qat’i nazar, Beeline TV ilovasidagi trafik narxlanmaydi va megabaytlar sarflanmaydi.
Beeline TV ilovasi ko‘ngilochar ilovalar reytingida yuqori pog‘onalarni egallab turibdi. Google Play’da "Entertainment" bo‘limida u bepul ilovalar orasida 2-o‘rinda, Apple Store’da esa xuddi shu bo‘limda 6-o‘rinda turadi. Beeline TV Kinopoisk, VK Video va Netflix kabi mashhur ilovalardan oldinda bo‘lib, u foydalanuvchilar orasida katta qiziqish va talabga ega ekanligini tasdiqlaydi.
"EURO 2024 va Olimpiya o‘yinlari kabi yirik tadbirlarning translyatsiyasini qulay tomosha qilish imkoniyatini taqdim etuvchi Beeline TV, foydalanuvchilarni xursand qilishda davom etmoqda. Biz obunani to‘g‘ridan-to‘g‘ri balansdan to‘lash va sevimli filmlar, seriallar va sport tadbirlarini tomosha qilish uchun cheksiz internet-trafikdan foydalanish, beshtagacha qurilmaga ulanish imkoniyatini taqdim etamiz, bu esa tomosha qilishni yanada qulay va ommabop qiladi", — deya qo‘shimcha qildi Beeline Uzbekistan tijoriy direktori Maksim Yefremov.

Beeline TV собрал более 4 миллионов просмотров EURO 2024
Трансляции матчей Чемпионата Европы по футболу 2024 на Beeline TV собрали более 4 миллионов просмотров.
С 14 июня по 14 июля в Германии прошел EURO 2024, и Beeline TV показывал трансляцию этого масштабного спортивного события на телеканале Zo‘r TV. Для просмотра не требовалось дополнительной платы, необходимо было только зарегистрироваться в приложении Beeline TV.
Для просмотра использовалось более 260 тысяч устройств. Больше всего футбольных болельщиков оказалось в Ташкенте, Бухаре и Ургенче, ставших лидерами по числу зрителей. Общее время просмотра превысило 800 тысяч часов, что в среднем составляет около 3 часов на одно устройство.
В настоящее время Beeline TV также предлагает трансляцию еще одного грандиозного спортивного события — Олимпийских игр, которые проходят в Париже с 26 июля по 11 августа, на телеканале Sport. Сервис предоставляет пользователям уникальную возможность без дополнительной платы болеть за национальную команду и следить за соревнованиями не только в прямом эфире, но и в удобное для них время. Для этого необходимо зарегистрироваться в приложении.
Кроме того, в приложении представлено более 100 каналов, включая новостные, познавательные, развлекательные, спортивные, киноканалы и сериалы. В Beeline TV по подпискам доступен контент пяти кинотеатров: START, PREMIER, Amediateka, Megogo, Иви, а также огромную библиотеку «Узбеккино» и обширный контент для детей на русском и узбекском языках, включая развлекательные и развивающие мультфильмы и видео, мультсериалы и детские фильмы. Все это без расхода трафика и рекламы. Еще одно удобство сервиса — для клиентов digital-оператора, независимо от тарифного плана, трафик в приложении Beeline TV не тарифицируется и не расходует мегабайты.
Приложение Beeline TV занимает высокие позиции в рейтингах приложений для развлечений. В Google Play в разделе Entertainment оно находится на 2-м месте среди бесплатных приложений, а в Apple Store в этом же разделе – на 6-м месте. Beeline TV опережает такие популярные приложения, как Кинопоиск, VK Video и Netflix, что подтверждает его привлекательность и востребованность среди пользователей.
«Beeline TV продолжает радовать пользователей, обеспечивая удобный доступ к трансляциям таких крупных событий, как EURO 2024 и Олимпийские игры. Мы предоставляем возможность оплачивать подписку прямо с баланса и использовать неограниченный интернет-трафик для просмотра любимых фильмов, сериалов и спортивных мероприятий, с возможностью подключения до пяти устройств, что делает просмотр еще более удобным и доступным», — добавил коммерческий директор Beeline Uzbekistan Максим Ефремов.