Bosh sahifa/Xabarlar/Beelab va Anorbank O‘zbekiston digital-bank bozorida hamkor bo‘ldi
Toshkent, iyun 2025 yil — Beelab, fintex kompaniyasi va Beepul to‘lov servisi ishlab chiqaruvchisi, raqamli bank Anorbank bilan o‘zaro anglashuv va strategik hamkorlik bo‘yicha memorandum imzoladi. Ushbu hamkorlik Beelab’ning bank sektoridagi strategik hamkorlari qatorini kengaytiradi hamda kompaniyaning O‘zbekistonning yetakchi moliyaviy institutlari bilan hamkorlikka ochiq bo‘lgan texnologik platforma sifatidagi mavqeini mustahkamlaydi.
Hamkorlikdan maqsad — texnologik infratuzilmani birlashtirish va butun mamlakat bo‘ylab millionlab foydalanuvchilarga taqdim etiladigan raqamli moliyaviy mahsulotlarni yaratishdir. Tomonlar Anorbank’ning bank xizmatlarini Beepul ekotizimiga integratsiya qilish bo‘yicha birgalikda ishlashni boshlaydi.
Hamkorlik doirasida qo‘shma kobrend kartalar chiqarish, bankning mikrozaymlarini Beepul ilovasi orqali berish va qaytarish, shuningdek, Beepul foydalanuvchilari uchun muddatli to‘lov dasturlarini ishlab chiqish rejalashtirilgan.
Loyihaning birinchi bosqichi 2025 yilning uchinchi choragida boshlanadi. Uni amalga oshirish ustida Beelab va Anorbank’ning qo‘shma mutaxassislar jamoalari ishlaydi.
“Biz O‘zbekiston foydalanuvchilari uchun naqd pulsiz moliyaviy xizmatlarni yanada xavfsiz, tez va qulay qilishga intilamiz. Anorbank bilan hamkorlik Beepul platformasini rivojlantirish va mijozlarimiz uchun foydali yechimlar yaratishda yangi imkoniyatlar ochadi”, — dedi AJ Beelab bosh direktori Anatolii Pavlinov.
“Beelab bilan hamkorlik biz uchun mijozlar bilan yangi aloqa nuqtalarini yaratish va faoliyat kanallarini kengaytirish yo‘lidagi muhim qadamdir. Biz zamonaviy auditoriya talablariga javob beradigan innovatsion yechimlarni joriy etish orqali Anorbank’ning raqamli ekotizimini rivojlantirishga intilamiz”, — deya ta’kidladi Anorbank Boshqaruvi raisi o‘rinbosari Anvar Saydullayev.
Memorandum tomonlarning O‘zbekistonda yangi avlod qulay raqamli yechimlarni yaratish uchun fintech va bank tajribasini birlashtirish imkonini beruvchi texnologik hamkorlikka intilishini aks ettiradi. Bu hamkorlik onlayn tezkor va xavfsiz to‘lovlar, xaridlar hamda mobil qurilmalarda to‘liq moliyaviy xizmatlar ko‘rsatishni ta’minlashga qaratilgan.
Beepul servisi haqida
eepul - O‘zbekiston Respublikasidagi 1000 dan ortiq xizmat va servislar uchun to‘lovlarni amalga oshirishda universal yordamchi. Kommunal xizmatlar, mobil aloqa, internet, onlayn xizmatlar uchun to‘lovlar va boshqa imkoniyatlar bitta ilovada va mobil telefon ekraniga bir necha marta teginish orqali amalga oshiriladi. Beepul O‘zbekistonning barcha mobil aloqa operatorlari mijozlariga kartalar o‘rtasida bir zumda pul o‘tkazmalari, karta rasmiylashtirish, qarz olish, to‘lovlarni boshqarish hamda barcha operatsiyalar uchun BEEP-bonuslar hisoblanadigan noyob sodiqlik dasturini taklif etadi. Beeline Uzbekistan’dan avtomatik to‘lovlar, bonus dasturlari va maxsus takliflardan foydalaning. Beepul bilan qulay, tez va xavfsiz to‘lovlarni amalga oshiring.
Beepul ilovasini AppStore va GooglePlay orqali yuklab oling
Anorbank haqida
Anorbank — O‘zbekistonning zamonaviy raqamli banki bo‘lib, onlayn xizmatlarning yuqori texnologiyasi va jismoniy bo‘limlarning qulayligini o‘zida mujassam etgan. 2020-yilda tashkil etilgan bank keng qamrovli moliyaviy xizmatlarni taqdim etadi: pul o‘tkazmalaridan tortib mikroqarzlar, omonatlar, bank kartalari va xalqaro to‘lovlargacha. Mobil ilova orqali oson boshqarish, shaffof shartlar va mijozga yo‘naltirilgan yondashuv Anorbankni qulaylik, tezkorlik va ishonchlilikni qadrlaydigan insonlarning tanloviga aylantirmoqda.
Anorbank mahsulotlari va xizmatlari haqidagi ma’lumotlarni bankning veb-saytidan, mobil ilovasidan hamda ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalaridan olishingiz mumkin.

Главная/Новости/Beelab и Anorbank стали партнерами на рынке digital-банкинга Узбекистана
Ташкент, июнь 2025 года — Beelab, финтех-компания и разработчик платёжного сервиса Beepul, и цифровой банк Anorbank подписали меморандум о взаимопонимании и стратегическом сотрудничестве. Партнёрство с Anorbank расширяет пул стратегических партнёров Beelab в банковском секторе и усиливает позицию компании как технологической платформы, открытой к сотрудничеству с ведущими финансовыми институтами Узбекистана.
Партнёрство направлено на объединение технологической инфраструктуры и создание цифровых финансовых продуктов, которые будут доступны миллионам пользователей по всей стране. В рамках договорённостей стороны приступают к совместной работе над интеграцией банковских услуг Anorbank в экосистему Beepul.
В рамках сотрудничества предполагается выпуск совместных кобрендовых карт, выдача и погашение микрозаймов банка через приложение Beepul, а также совместная работа над программами рассрочки для пользователей Beepul.
Первый этап интеграции стартует в третьем квартале 2025 года. Над реализацией проекта будут работать совместные команды специалистов Beelab и Anorbank.
«Мы стремимся к тому, чтобы безналичные финансовые сервисы были еще более безопасными, быстрыми и доступными для пользователей Узбекистана. Сотрудничество с Anorbank открывает новые возможности для развития платформы Beepul и создания полезных решений для наших клиентов», — прокомментировал генеральный директор AO Beelab Анатолий Павлинов.
«Для нас партнёрство с Beelab — это важный шаг на пути к расширению каналов присутствия и созданию новых точек взаимодействия с клиентами. Мы стремимся развивать цифровую экосистему Anorbank, внедряя инновационные решения, которые соответствуют ожиданиям современной аудитории», — отметил Анвар Сайдуллаев, заместитель председателя Правления Anorbank.
Меморандум отражает стремление сторон к технологическому партнёрству, которое позволит объединить финтех и банковский опыт для создания удобных цифровых решений нового поколения в Узбекистане для быстрых и безопасных платежей в онлайн, покупок и полного спектра финансовых услуг в мобильном устройстве.
Beepul — универсальный помощник в оплате более 1000 услуг и сервисов в Республике Узбекистан. Счета за коммунальные услуги, оплата мобильная связь, интернета, онлайн-сервисов и другие возможности в одном приложении и нескольких касаниях экрана мобильного телефона. Beepul предлагает клиентам всех операторов связи Узбекистана мгновенные переводы между картами, оформление карты, получение займа, управление платежами и уникальную программу лояльности: начисление BEEP-бонусов за все операции. Пользуйтесь автоплатежами, бонусными программами и эксклюзивными предложениями от Beeline Uzbekistan. Оплачивайте удобно, быстро и безопасно с Beepul. Скачивайте Beepul в AppStore и GooglePlay
Instagram: @beepul.uz
Об Anorbank
Современный цифровой банк Узбекистана, сочетающий технологичность онлайн-сервисов с доступностью физических отделений. Основанный в 2020 году, банк предлагает полный спектр финансовых услуг: от переводов и микрозаймов до депозитов, карт и международных платежей. Простое управление через мобильное приложение, прозрачные условия и ориентация на клиента делают Anorbank выбором тех, кто ценит удобство, скорость и надёжность.
Информацию о продуктах, а также услугах Anorbank можно получить на сайте банка, в приложении и на страницах в социальных сетях.