2025-yil yakunlariga ko‘ra, Beeline Uzbekistan Qashqadaryo viloyatida telekommunikatsiya infratuzilmasini rivojlantirish natijalarini e’lon qildi. Yil davomida amalga oshirilgan loyihalar mobil tarmoq qamrovini kengaytirish, aloqa barqarorligini oshirish hamda mobil internet sifatini yaxshilash imkonini berdi. Natijada, ilgari borish qiyin bo‘lgan aholi punktlari ham sifatli aloqa bilan ta’minlandi.
Yil davomida viloyatda 35 ta yangi aloqa obyekti qurilib, foydalanishga topshirildi, shuningdek 50 ta baza stansiyasi modernizatsiya qilindi. Bu esa tarmoqning yanada barqaror ishlashini, ma’lumot uzatish tezligining oshishini hamda shahar va qishloq hududlarida aloqa ishonchliligining kuchayishini ta’minladi.
Muborak tumanining Niyozxon va Koson tumanining Bo’ston qishlog’ida ilk bor barqaror mobil aloqa bilan ta’minlandi. Avval ushbu hududlarda mobil aloqa imkoniyati cheklangan edi. Ushbu hududlar aholisi uchun bu raqamli imkoniyatlardan keng foydalanish yo‘lida muhim qadam bo‘ldi — kundalik muloqotdan tortib onlayn xizmatlar va davlat raqamli platformalaridan foydalanishgacha.
«Hududlarda tarmoqni rivojlantirishda biz birinchi navbatda aholining real ehtiyojlarini e’tiborga olamiz. 2025-yilda qamrovni kengaytirish va tarmoq barqarorligini eng zarur hududlarda oshirishga e’tibor qaratdik. Qashqadaryo viloyatida amalga oshirilgan loyihalar xizmatlar rivoji va aloqa sifatini yanada oshirish uchun mustahkam zamin yaratdi»,dedi Beeline Uzbekistan Texnologiyalar va innovatsiyalar bo‘yicha direktori Gediz Sezgin.
Infratuzilmani rivojlantirish bilan bir qatorda, kompaniya abonentlar uchun xizmatlar qulayligini oshirishga ham alohida e’tibor qaratdi. 2025-yilda Beeline Uzbekistan G‘uzor, Chiroqchi va Yakkabog‘ shaharlarida uchta yangi ofisini ishga tushirdi. Ushbu ofislarda mijozlar ulanish, maslahat olish va raqamli mahsulotlarga xizmat ko‘rsatish bo‘yicha to‘liq xizmatlar majmuasidan foydalanishlari mumkin. Mobil savdo nuqtalari va promouterlar borish qiyin bo‘lgan hududlarda va yangi baza stansiyalari yaqinida aloqa xizmatlaridan foydalanishni ta’minladilar.
Tarmoq va mijozlarga xizmat ko‘rsatishni rivojlantirishga kompleks yondashuv sezilarli natija berdi: mintaqada abonentlar murojaatlari soni 5 baravar kamaydi, bu aloqa sifati va amalga oshirilgan yechimlar samaradorligi oshganidan dalolat beradi.

Главная/Новости/Beeline Uzbekistan подвёл итоги развития сети в Кашкадарьинской области за 2025 год
По итогам 2025 года Beeline Uzbekistan подвёл результаты планового развития телеком-инфраструктуры в Кашкадарьинской области. Реализованные за год проекты позволили расширить покрытие мобильной сети, повысить стабильность связи и улучшить качество мобильного интернета для жителей региона, включая ранее труднодоступные населённые пункты.
В течение года в области было построено и введено в эксплуатацию 35 новых объектов связи, а также модернизировано 50 базовых станций с применением технологии LTE. Это обеспечило более устойчивую работу сети, рост скорости передачи данных и повышение надёжности связи в городах и сельской местности.
Впервые устойчивое мобильное покрытие получили отдалённые населённые пункты Ниёзхон Мубарекского и Тошкуприк Касанского районов, где ранее доступ к мобильной связи был ограничен. Для жителей этих территорий это стало важным шагом к цифровой доступности — от повседневного общения до использования онлайн-сервисов и государственных цифровых платформ.
«При развитии сети в регионах мы в первую очередь ориентируемся на реальные потребности жителей. В 2025 году мы сосредоточились на расширении покрытия и повышении устойчивости сети там, где это наиболее важно. Реализованные проекты в Кашкадарьинской области заложили прочную основу для дальнейшего развития сервисов и роста качества связи», отметил Гедиз Сезгин, директор по технологиям и инновациям Beeline Uzbekistan.
Параллельно с развитием инфраструктуры компания уделила внимание повышению доступности сервисов для абонентов. В 2025 году Beeline Uzbekistan открыл три новых собственных офиса в городах Гузар, Чиракчи и Яккабаг, где клиенты могут получить полный спектр услуг — от подключения и консультаций до обслуживания цифровых продуктов. Мобильные точки продаж и промоутеры обеспечивали доступ к услугам связи в труднодоступных районах и возле новых базовых станций.
Комплексный подход к развитию сети и клиентского сервиса дал измеримый результат: количество обращений абонентов в регионе сократилось в 5 раз, что свидетельствует о повышении качества связи и эффективности реализованных решений.