Beeline Uzbekistan ketma-ket uchinchi bor xalqaro Top Employer 2026 sertifikatiga sazovor bo‘ldi. Kompaniya O‘zbekiston telekommunikatsiya bozorida ushbu nufuzli maqomga ega bo‘lgan birinchi va hozircha yagona kompaniya bo‘lib qolmoqda.
Top Employers Institute sertifikatsiyasi xodimlar bilan ishlashning asosiy yo‘nalishlarini qamrab oluvchi kompleks HR Best Practices Survey asosida amalga oshiriladi. Tadqiqot iste’dodlarni boshqarish strategiyasi va ta’limdan tortib, xodimlar jalb etilishi, farovonligi, xilma-xillik va inklyuziyagacha bo‘lgan yo‘nalishlarni o‘z ichiga oladi. Top Employer maqomining olinishi kompaniyaning inson kapitalini rivojlantirishga tizimli va barqaror yondashuvini tasdiqlaydi.
“2024 yildan buyon biz har yili Top Employer maqomini tasdiqlab kelmoqdamiz va bu biz uchun shunchaki mukofot emas. Bugungi kunda Beeline Uzbekistan O‘zbekiston telekommunikatsiya sanoatida ushbu maqomga ega bo‘lgan yagona kompaniya hisoblanadi, bu jamoamiz uchun qadrlidir. Biz har bir xodim o‘z qadrini his qiladigan, ta’lim va kasbiy o‘sish imkoniyatlariga ega bo‘ladigan qulay va motivatsion muhit yaratishga intilamiz. 2026 yil sertifikatining tasdiqlanishi bizni yanada oldinga intilish va katta natijalarga erishishga ruhlantiradi”, — dedi Beeline Uzbekistan xodimlar bilan ishlash va tashkiliy rivojlantirish bo‘yicha direktor Sofiya Gaynutdinova.
2025 yilda Beeline Uzbekistan elektron kadrlar hujjat aylanishi tizimini joriy etgani uchun “Innovatsiyalar” nominatsiyasida EMBRAS 2025 xalqaro mukofoti laureati bo‘ldi. Ushbu yechim kadrlar bilan bog‘liq jarayonlarni deyarli to‘liq raqamli formatga o‘tkazish, jarayonlar shaffofligini oshirish va xodimlarning HR-direksiya bilan o‘zaro aloqasini soddalashtirish imkonini berdi.
O‘sha yili kompaniya "Inson uchun" marosimida inklyuziv bandlikni rivojlantirish va nogironligi bo‘lgan shaxslar uchun ish o‘rinlarini yaratishga qo‘shgan hissasi uchun birinchi maxsus mukofot bilan taqdirlandi.
Beeline Uzbekistan yosh mutaxassislarni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratadi. 2025 yilda 18-mavsumi o‘tkazilgan Bee Generation dasturi talaba va bitiruvchilarga kompaniyaning real loyihalarida ishtirok etish orqali amaliy tajriba orttirish imkonini beradi. Dastur ishtirokchilarining 45% dan ortig‘i Beeline Uzbekistan’da o‘z faoliyatini davom ettirmoqda, bu esa Bee Generation dasturining yuqori samaradorligini yaqqol tasdiqlaydi.
Bugungi kunda Beeline Uzbekistan jamoasi 2 000 nafardan ortiq xodimni birlashtiradi. Kompaniyaning korporativ madaniyati ochiqlik, jamoaviy hamkorlik va innovatsion yondashuvlarni qo‘llab-quvvatlash tamoyillariga asoslangan. Top-menejmentning xodimlar bilan muntazam muloqoti, samarali fikr-mulohaza tizimi hamda korporativ tashabbuslar ishonchga asoslangan, yuqori darajada jalb etilgan va natijaga yo‘naltirilgan ish muhitini shakllantiradi.

Beeline Uzbekistan подтвердил статус Top Employer 2026 и вошёл в число ведущих работодателей мира
Beeline Uzbekistan третий раз подряд получил международный сертификат Top Employer 2026. Компания остаётся первой и единственной компанией на телеком-рынке Узбекистана, удостоенной престижного статуса.
Сертификация Top Employers Institute проводится на основе комплексного HR Best Practices Survey, который охватывает ключевые направления работы с персоналом — от стратегии управления талантами и обучения до вовлечённости, благополучия, разнообразия и инклюзии. Получение статуса Top Employer свидетельствует о системном и устойчивом подходе компании к развитию человеческого капитала.
«С 2024 года мы каждый год подтверждаем статус Top Employer, и для нас это не просто награда. Сегодня Beeline Uzbekistan — единственная компания в телеком-отрасли Узбекистана, обладающая данным статусом, что особенно ценно для нашей команды. Мы стремимся создавать комфортную и мотивирующую среду, где каждый чувствует свою ценность, получает возможности для обучения и карьерного роста. Подтверждение сертификата 2026 года вдохновляет нас двигаться дальше и достигать большего», — отметила София Гайнутдинова, директор по работе с персоналом и организационному развитию Beeline Uzbekistan.
В 2025 году Beeline Uzbekistan стала лауреатом международной премии EMBRAS 2025 в номинации «Инновации» за внедрение электронного кадрового документооборота, который позволил почти полностью перевести кадровое делопроизводство в цифровой формат, повысить прозрачность процессов и упростить взаимодействие сотрудников с HR-дирекцией.
В том же году компания была удостоена первой в своём роде специальной награды на церемонии «Inson uchun» — за вклад в развитие инклюзивной занятости и создание рабочих мест для людей с инвалидностью.
Особое внимание компания уделяет развитию молодых специалистов. Программа Bee Generation, которая в 2025 году прошла уже 18-й сезон, предлагает студентам и выпускникам подключаться к реальным проектам компании для получения практического опыта. Более 45% участников программы продолжают карьеру в Beeline Uzbekistan, то подтверждает эффективность программы Bee Generation
Сегодня команда Beeline Uzbekistan насчитывает более 2 000 сотрудников. Корпоративная культура компании основана на принципах открытости, командной работы и поддержки права на эксперимент. Регулярные встречи топ-менеджмента с сотрудниками, развитая система обратной связи и корпоративные инициативы способствуют формированию атмосферы доверия, вовлечённости и ориентации на результат.