Beeline Uzbekistan ketma-ket uchinchi bor xalqaro Top Employer 2026 sertifikatiga sazovor bo‘ldi. Kompaniya O‘zbekiston telekommunikatsiya bozorida ushbu nufuzli maqomga ega bo‘lgan birinchi va hozircha yagona kompaniya bo‘lib qolmoqda.
Top Employers Institute sertifikatsiyasi xodimlar bilan ishlashning asosiy yo‘nalishlarini qamrab oluvchi kompleks HR Best Practices Survey asosida amalga oshiriladi. Tadqiqot iste’dodlarni boshqarish strategiyasi va ta’limdan tortib, xodimlar jalb etilishi, farovonligi, xilma-xillik va inklyuziyagacha bo‘lgan yo‘nalishlarni o‘z ichiga oladi. Top Employer maqomining olinishi kompaniyaning inson kapitalini rivojlantirishga tizimli va barqaror yondashuvini tasdiqlaydi.
“2024 yildan buyon biz har yili Top Employer maqomini tasdiqlab kelmoqdamiz va bu biz uchun shunchaki mukofot emas. Bugungi kunda Beeline Uzbekistan O‘zbekiston telekommunikatsiya sanoatida ushbu maqomga ega bo‘lgan yagona kompaniya hisoblanadi, bu jamoamiz uchun qadrlidir. Biz har bir xodim o‘z qadrini his qiladigan, ta’lim va kasbiy o‘sish imkoniyatlariga ega bo‘ladigan qulay va motivatsion muhit yaratishga intilamiz. 2026 yil sertifikatining tasdiqlanishi bizni yanada oldinga intilish va katta natijalarga erishishga ruhlantiradi”, — dedi Beeline Uzbekistan xodimlar bilan ishlash va tashkiliy rivojlantirish bo‘yicha direktor Sofiya Gaynutdinova.
2025 yilda Beeline Uzbekistan elektron kadrlar hujjat aylanishi tizimini joriy etgani uchun “Innovatsiyalar” nominatsiyasida EMBRAS 2025 xalqaro mukofoti laureati bo‘ldi. Ushbu yechim kadrlar bilan bog‘liq jarayonlarni deyarli to‘liq raqamli formatga o‘tkazish, jarayonlar shaffofligini oshirish va xodimlarning HR-direksiya bilan o‘zaro aloqasini soddalashtirish imkonini berdi.
O‘sha yili kompaniya "Inson uchun" marosimida inklyuziv bandlikni rivojlantirish va nogironligi bo‘lgan shaxslar uchun ish o‘rinlarini yaratishga qo‘shgan hissasi uchun birinchi maxsus mukofot bilan taqdirlandi.
Beeline Uzbekistan yosh mutaxassislarni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratadi. 2025 yilda 18-mavsumi o‘tkazilgan Bee Generation dasturi talaba va bitiruvchilarga kompaniyaning real loyihalarida ishtirok etish orqali amaliy tajriba orttirish imkonini beradi. Dastur ishtirokchilarining 45% dan ortig‘i Beeline Uzbekistan’da o‘z faoliyatini davom ettirmoqda, bu esa Bee Generation dasturining yuqori samaradorligini yaqqol tasdiqlaydi.
Bugungi kunda Beeline Uzbekistan jamoasi 2 000 nafardan ortiq xodimni birlashtiradi. Kompaniyaning korporativ madaniyati ochiqlik, jamoaviy hamkorlik va innovatsion yondashuvlarni qo‘llab-quvvatlash tamoyillariga asoslangan. Top-menejmentning xodimlar bilan muntazam muloqoti, samarali fikr-mulohaza tizimi hamda korporativ tashabbuslar ishonchga asoslangan, yuqori darajada jalb etilgan va natijaga yo‘naltirilgan ish muhitini shakllantiradi.

Beeline Uzbekistan Confirms Top Employer 2026 Status and Joins the Ranks of the World’s Leading Employers
Beeline Uzbekistan has been awarded the international Top Employer 2026 certification for the third consecutive year. The company remains the first and only organization in Uzbekistan’s telecommunications market to receive this prestigious status.
The Top Employers Institute certification is based on a comprehensive HR Best Practices Survey, which assesses key areas of people management — from talent strategy and learning to employee engagement, well-being, diversity, and inclusion. Earning the Top Employer status reflects the company’s systematic and sustainable approach to human capital development.
“Since 2024, we have been confirming our Top Employer status every year, and for us this is far more than just an award. Today, Beeline Uzbekistan is the only company in the country’s telecommunications sector to hold this status, which makes it especially meaningful for our team. We are committed to creating a supportive and motivating environment where every employee feels valued and has access to learning and career growth opportunities. The confirmation of the 2026 certification inspires us to continue moving forward and achieving even more,” said Sofia Gaynutdinova, Chief HR&OD Officer at Beeline Uzbekistan.
In 2025, Beeline Uzbekistan became a laureate of the international EMBRAS 2025 award in the Innovation category for the implementation of an electronic HR document management system. The initiative enabled the company to transition most HR processes to a digital format, increase transparency, and simplify employee interaction with the HR function.
In the same year, the company received a first-of-its-kind special award at the “Inson uchun” ceremony in recognition of its contribution to the development of inclusive employment and the creation of job opportunities for people with disabilities.
Beeline Uzbekistan places a strong focus on the development of young professionals. The Bee Generation program, which marked its 18th season in 2025, offers students and graduates the opportunity to gain hands-on experience by working on real company projects. More than 45% of program participants continue their careers at Beeline Uzbekistan, demonstrating the effectiveness of the Bee Generation program.
Today, Beeline Uzbekistan team comprises more than 2,000 employees. The company’s corporate culture is built on the principles of openness, teamwork, and support for experimentation. Regular engagement between top management and employees, a well-established feedback system, and corporate initiatives foster a culture of trust, high engagement, and results-oriented performance.