Beeline Uzbekistan va TMC Instituti hamkorlik borasida kelishib oldi
Biz TMC Instituti bilan hamkorlik memorandumini imzoladik. Endi talabalarni o‘qish davridayoq real soha bilan yaqinlashtiradigan amaliyotlar, qo‘shma tadbirlar va boshqa ta’lim loyihalarini birgalikda rivojlantiramiz.
Memorandum o‘zaro hamkorlikning bir nechta yo‘nalishini mustahkamlaydi: bular qo‘shma tadbirlar tashkil etish, amaliyot dasturlarini rivojlantirish, bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkalarida ishtirok etish hamda biznes va ta’lim muassasasi o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga qaratilgan boshqa tashabbuslardir.
Bu talabalar uchun raqamli operator faoliyati bilan ichkaridan tanishish, o‘zini real vazifalarda sinab ko‘rish va kasbga ilk qadamni qo‘yish uchun ajoyib imkoniyatdir.
“Biz TMC Institute bilan hamkorlik qilayotganimizdan mamnunmiz. Bu biz uchun talabalar bilan amaliyot va qo‘shma loyihalar orqali real tajriba almashish hamda ularga o‘qish davridayoq bo‘lajak kasblarini sinab ko‘rishga yordam berish imkoniyatidir. Mamlakatning raqamli iqtisodiyotini rivojlantirish uchun zarur bo‘lgan mutaxassislar aynan shunday yoshlardan yetishib chiqadi”, — dedi Beeline Uzbekistan operatsion direktori Andrey Pyataxin.
“Biz TMC Institute’da sanoat bilan yaqin hamkorliksiz sifatli ta’lim berish imkonsiz, deb hisoblaymiz. Beeline Uzbekistan bilan memorandumning imzolanishi — talabalarimiz uchun amaliy tayyorgarlik, kasbiy rivojlanish va karyerasini muvaffaqiyatli boshlash kabi yangi imkoniyatlar yaratish yo‘lidagi muhim qadamdir. Biz bu hamkorlikni yuksak qadrlaymiz va birgalikda kelajakning talabgir mutaxassislarini tayyorlay olishimizga ishonamiz. Har bir qadamda biz siz bilan birgamiz”, — dedi TMC Institute Karyera markazi rahbari Ulug‘bek Turobov.

Beeline Uzbekistan и TMC Institute договорились о сотрудничестве
Мы подписали меморандум о сотрудничестве с Технологическим институтом управления и коммуникаций (TMC Institute). Вместе будем развивать стажировки, совместные мероприятия и другие образовательные проекты, которые сближают студентов с реальной индустрией ещё во время учёбы.
Меморандум закрепляет несколько направлений совместной работы: организацию совместных мероприятий, развитие программ стажировок, участие в ярмарках вакансий и другие инициативы, направленные на более тесное взаимодействие между бизнесом и образовательным учреждением.
Для студентов это возможность познакомиться с работой цифрового оператора изнутри, попробовать себя в реальных задачах и сделать первый шаг в профессии.
«Мы рады сотрудничеству с TMC Institute. Для нас это возможность делиться со студентами реальным опытом — через стажировки и совместные проекты — и помогать им ещё во время учёбы примерить будущую профессию. Именно из таких ребят вырастают специалисты, которые нужны для развития цифровой экономики страны»,Андрей Пятахин, операционный директор Beeline Uzbekistan.
«В TMC Institute мы убеждены, что качественное образование невозможно без тесного взаимодействия с индустрией. Подписание меморандума с Beeline Uzbekistan — это важный шаг к созданию новых возможностей для наших студентов, включая практическую подготовку, профессиональное развитие и успешный старт карьеры. Мы ценим это партнерство и уверены, что вместе сможем подготовить востребованных специалистов будущего. На каждом шаге мы с вами»,Улугбек Туробов, руководитель Career Center TMC Institute.