Opensignal ma’lumotlariga ko‘ra, 2025 yilning birinchi yarmida Beeline Uzbekistan mamlakatda tezkor mobil internet va barqaror mobil tarmoq provayderi sifatida tan olingan. Ookla esa operatorni "Best Mobile Video Experience" mukofoti bilan taqdirladi.
Bu yutuqlar Beeline Uzbekistan’ning avtomatlashtirish, tahlil va tarmoqni optimallashtirish sohasidagi sezilarli rivojini, shuningdek, P.I. Works platformasi yordamida sun’iy intellektni (SI) qo‘llashini aks ettiradi.
SI yordamida real vaqtda monitoring vositalari va avtomatlashtirilgan boshqaruv tizimlarini joriy etish orqali operator tarmoqni boshqarish samaradorligini oshiradi va ko‘p darajali hamda ko‘p texnologiyali muhitda barqaror xizmat sifatini ta’minlaydi. P.I. Works bilan hamkorlikda Beeline Uzbekistan xizmat sifatini boshqarish, radio tarmoqni optimallashtirish va ishlash ko‘rsatkichlarini tahlil qilish bo‘yicha kompleks yondashuvni amalga oshirmoqda, bu esa qo‘l mehnatini kamaytirish, resurslardan samarali foydalanish va yuqori foydalanuvchi tajribasini ta’minlash imkonini beradi.
Spektrni qayta shakllantirish va quvvatni doimiy baholash intuitiv interfeys orqali radioresurslarning samaradorligini va tarmoqning umumiy ishlashini yanada yaxshilaydi. P.I. Works’ning mustaqil va ochiq yondashuvlari hamda chuqur tajribasi moslashuvchanlik, yechimlarni to‘siqsiz joriy etish va tarmoq parametrlarini uzluksiz optimallashtirishni ta’minlaydi, bu esa Beeline Uzbekistan’ning samaradorligi va xizmat sifatini barqaror oshirishga xizmat qiladi.
«Beeline Uzbekistan tezkor va barqaror aloqa provayderi sifatida tan olinishidan ikkala jamoa faxrlanishi kerak», — dedi P.I. Works tarmoq xizmatlari direktori Zafer Gench. «Bu texnologiyalar va mukammallikka intilish kombinatsiyasi millionlab mobil foydalanuvchilarning tajribasini yaxshilash imkonini berishini tasdiqlaydi».
«P.I. Works ushbu natijalarga erishishda muhim rol o‘ynadi», — ta’kidladi Beeline Uzbekistan texnologiyalar va innovatsiyalar bo‘yicha direktori Gediz Sezgin. «Intellektual avtomatlashtirish va tarmoqni optimallashtirish orqali biz mamlakatda mobil qurilmalarda yuqori tezlik, ishonchli sifat va eng yaxshi video tomosha tajribasini ta’minladik. Birgalikda foydalanuvchilarga qulay va sifatli mobil aloqa tajribasini yaratmoqdamiz».
P.I. Works va Beeline Uzbekistan O‘zbekistonning raqamli kelajagiga sarmoya kiritish va raqamli foydalanish imkoniyatlarini yaratish borasidagi hamkorligini davom ettiradi. Bu hamkorlik doirasida neyron tarmoqlardan foydalangan holda tarmoqning uzluksiz monitoringini amalga oshirish tajribasini yanada kengaytirish ham ko‘zda tutilgan.

Главная/Новости/Beeline Uzbekistan продолжает развивать сеть с помощью AI-платформы P.I. Works
Согласно данным Opensignal за первую половину 2025 года, Beeline Uzbekistan признан провайдером быстрого мобильного интернета и стабильной мобильной сети в стране. Ookla также наградила оператора премией "Best Mobile Video Experience".
Эти достижения отражают значительный прогресс Beeline Uzbekistan в области автоматизации, аналитики и оптимизации сети с применением искусственного интеллекта при поддержке платформы P.I. Works.
Благодаря внедрению автоматизированных систем управления и инструментов мониторинга в реальном времени с использованием AI, оператор повышает эффективность управления сетью и обеспечивает стабильное качество обслуживания в многопоставочной и многотехнологичной среде. Совместно с P.I. Works Beeline Uzbekistan внедряет комплексный подход к управлению качеством обслуживания, оптимизации радиосети и анализу производительности, что позволяет сократить ручные операции, повысить эффективность ресурсов и обеспечить высокий уровень пользовательского опыта.
Рефарминг спектра и постоянная оценка ёмкости с использованием интуитивно понятного интерфейса дополнительно улучшают эффективность радиоресурсов и общую производительность сети. Применение открытых, независимых от поставщиков подходов и глубокая экспертиза P.I. Works обеспечивают гибкость, беспрепятственное внедрение решений и непрерывную оптимизацию параметров сети, что вместе способствует устойчивому росту продуктивности и качества обслуживания Beeline Uzbekistan.
«Признание Beeline Uzbekistan оператором, обеспечивающим быструю и стабильную связь, является поводом для гордости для обеих команд», — отметил Зафер Генч, директор по сетевым услугам P.I. Works. «Это подтверждает, что технологии в сочетании со стремлением к совершенству позволяют улучшать опыт миллионов мобильных пользователей».
«P.I. Works сыграла важную роль в достижении этих результатов»,подчеркнул Гедиз Сезгин, директор по технологиям и инновациям Beeline Uzbekistan. «Используя интеллектуальную автоматизацию и оптимизацию сети, мы смогли обеспечить высокую скорость, надежное качество и лучший опыт просмотра видео на мобильных устройствах в стране. Вместе мы создаем для пользователей удобный и качественный опыт мобильной связи в Узбекистане».
P.I. Works и Beeline Uzbekistan продолжат сотрудничество в создании цифровой доступности и инвестициях в цифровое будущее Узбекистана, включая расширение опыта внедрения непрерывного мониторинга сети с использованием нейронных сетей.