15.07.2024 YILDAGI 27/24-SONLI BUYRUQ BILANTASDIQLANGAN
Mazkur Shaxsiy ma’lumotlarni himoyalash siyosati (keyingi o‘rinlarda - "Siyosat") VEON Ltd.ning sho‘ba kompaniyasi "Beelab" AJ (keyingi o‘rinlarda - "Beelab") siz bizga taqdim etgan (yoki ilgari o‘rnatilgan shartnomadan oldingi munosabatlar doirasida taqdim etgan) shaxsiy ma’lumotlarga, shuningdek, faoliyatimizni amalga oshirish jarayonida to‘plagan ma’lumotlarga ishlov berishni amalga oshirilishini bayon qiladi.
Ushbu Siyosatda, biz Beelab yoki "biz"/"bizni"/"bizning" ga havola qilishimizda, biz O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent shahri, Buxoro ko‘chasi, 1 manzil bo‘yicha ro‘yxatdan o‘tgan, STIR: 305 325 864, "Beelab" AJni nazarda tutamiz.
Ushbu Siyosatda biz, shuningdek, VEON kompaniyasiga havola qilishmiz mumkin, va biz buni qilganimizda, biz Claude Debussylaan 88, 1082 MD, Amsterdam, Niderlandiya, manzili bo‘yicha ro‘yxatdan o‘tgan VEON Ltd. kompaniyani nazarda tutamiz. Kontakt ma’lumotlarni VEON veb-saytida https://www.veon.com/get-in-touch manzil bo‘yicha topish mumkin.
Biz ushbu Siyosatni istalgan vaqtda qayta ko‘rib chiqishimiz mumkin.
Mazkur Siyosat quyidagilarni tavsiflaydi:
•    Biz to‘playdigan ma’lumotlarni va biz ularni qaerdan olishimiz
•    Biz to‘plangan ma’lumotlardan qanday foydalanishimiz
•    Siz haqingizdagi ma’lumotlarni qo‘llash uchun asoslar
•    Biz uchinchi tomonlar bilan ma’lumotlarni qanday bo‘lishamiz
•    Ma’lumotlaringizni saqlanishi va axborot xavfsizligi
•    Sizning huquqlaringiz
•    Biz bilan aloqa
Biz to‘playdigan ma’lumotlarni va biz ularni qaerdan olishimiz
"Shaxsiy axborotlar" yoki "shaxsiy ma’lumot" - bu sizni yoki uchinchi shaxslarni aniqlash uchun ishlatilishi mumkin bo‘lgan yoki biz siz yoki uchinchi shaxslar (keyingi o‘rinlarda - "Ma’lumot subyekti") bilan bog‘lanishimiz mumkin bo‘lgan va bizning ixtiyorimizda yoki nazoratimizda bo‘lgan har qanday ma’lumot.
Biz quyidagi shaxsiy ma’lumotlarni to‘playmiz va ularga ishlov beramiz (shu jumladan, avtomatlashtirilgan ishlov berish vositalari yordamida):
•    Biz to‘liq ismingiz, lavozimingiz, ishchi kontakt ma’lumotlaringiz (masalan, kompaniyaning telefon raqami), ishchi elektron pochta manzilingiz yoki ishchilaringizning ish elektron pochta manzili, ish haqidagi ma’lumotlar (masalan, lavozim) va bizning shartnomaviy munosabatlarimiz bilan bog‘liq boshqa ma’lumotlar kabi shartnomadan oldingi va xarid munosabatlarimiz kontekstida bizga taqdim etgan shaxsiy ma’lumotlarga ishlov beramiz.
•    Siz yoki sizning ishchilaringiz bizga so‘rovlar bilan murojaat qilganda yoki bizning xabarlarimizga javob berganda, taqdim etilayotgan shaxsiy ma’lumotlar to‘liq ism, lavozim, ishchi kontakt ma’lumotlar, biznes elektron pochta manzili va tarkibi, elektron yozishmalaringiz sanasi va vaqti, hamda ish beruvchingiz yoki biznesingiz haqidagi ma’lumotlarni o‘z ichiga olishi mumkin.
•    Agar biz shartnomadan oldingi va xarid munosabatlarimiz kontekstida shaxsiy ma’lumotlarni to‘plasak yoki olsak, biz uchinchi shaxslar va davlat organlari kabi boshqa tashkilotlardan ham ma’lumot olishimiz mumkin. Bunday ma’lumotlar o‘z ichiga ism, kontakt ma’lumotlar, ish haqida ma’lumotlar va bizning shartnomadan oldingi munosabatlarimizga tegishli boshqa ma’lumotlarni kiritishi mumkin.
Xatarlarni tekshirish: Biz muayyan (potensial) biznes hamkorlar uchun xatarlarni tekshirish deb ataladigan tekshiruvni amalga oshirishda siz yoki sizning biznesingiz bilan bog‘liq bo‘lgan shaxslar (masalan, rahbarlar yoki yakuniy benefitsiar egalari) haqida qo‘shimcha ma’lumotlar (xususan, tug‘ilgan sana) bilan birgalikda yuqorida aytib o‘tilgan shaxsiy ma’lumotlarga ishlov berishimiz mumkin. Faoliyatimizning o‘ziga xos xususiyatlari tufayli biz buni qonunchilik yoki me’yoriy majburiyatlarga (Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish/terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish (keyingi o‘rinlarda - JFDL/TMQ) va Know Your Customer (keyingi o‘rinlarda - "KYC") qoidalariga) muvofiq bajarishimiz shart. Biz ham qonuniy manfaatlarimiz bilan rahbarlik qilamiz. Bizning qonuniy manfaatlarimiz asosida xatarlarni tekshirishni amalga oshirishdan oldin, biz har bir holatda mutanosiblikni baholaymiz, ya’ni qonuniy manfaatlarimiz va (potensial) ta’sirlangan ma’lumotlar subyektlarining huquqlari va erkinliklari o‘rtasida muvozanatni saqlaymiz.
Xatarlarni tekshirishni amalga oshirishda biz faqat shu maqsadda zarur bo‘lgan shaxsiy ma’lumotlarga ishlov beramiz. Biroq, bunday xatarlarni tekshiruvlari, masalan, xalqaro ma’lumotlar bazalari va sanksiyalar ro‘yxati, siz va siz yoki biznes bilan bog‘liq bo‘lgan boshqa shaxslar haqida biz hali ham sizdan olmagan qo‘shimcha shaxsiy ma’lumotlarni o‘z ichiga olishi mumkin. Ushbu shaxsiy ma’lumotlar bizga uchinchi shaxslar tomonidan taqdim etilishi mumkin (quyida qarang).
Biz ma’lumotlar xavfsizligini ta’minlash va shaxsiy axborotlar va shaxsiy ma’lumotlarga ishlov berish mumkin bo‘lgan boshqa yurisdiksiyalarni, xususan, ma’lumotlarni minimallashtirish tamoyillarini himoya qilish bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligining tamoyillariga rioya qilish bo‘yicha texnik va tashkiliy chora-tadbirlar orqali tegishli ehtiyot choralarini ko‘rdik.
Biz to‘plangan ma’lumotlardan qanday foydalanishimiz
Biz quyidagi maqsadlar uchun shaxsiy ma’lumotlarni to‘playmiz va shaxsiy ma’lumotlar bilan quyidagilarni amalga oshirishimiz mumkin:
1.    shartnomani bajarish va siz bizga ko‘rsatayotgan /sotayotgan xizmatlar/tovarlarni olish uchun;
2.    bizga yuklatilgan huquqiy va tartiblashtiruvchi majburiyatlarga rioya qilish uchun;
3.    uni qonuniy huquqlarimizni o‘rnatish, amalga oshirish yoki himoya qilish yoki sud jarayoni maqsadlari uchun qo‘llash;
4.    xalqaro ma’lumotlar bazalari va sanksiyalar ro‘yxati kabi xatarlarni tekshirishni o‘z ichiga olishi mumkin bo‘lgan biznes tadqiqotlari va tahlillarini o‘tkazish, shu jumladan shartnomaviy munosabatlarimizni tushunish va biznesimizni boshqarish kabi qonuniy manfaatlarimiz uchun qo‘llash;
5.    sizda yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan har qanday shikoyat yoki so‘rovlarni ko‘rib chiqish uchun foydalanish;
6.    haqiqiy yoki potensial firibgarlik yoki noqonuniy faoliyatning oldini olish va ularga javob berish uchun qo‘llash.
Ma’lumotlarni qo‘llash uchun asoslar
Amaldagi qonunchilikka va biz erishish uchun shaxsiy ma’lumotlarni to‘plash maqsadiga muvofiq, biz shaxsiy ma’lumotlarga ishlov berish uchun quyidagi huquqiy asoslardan biriga yoki bir nechtasiga tayanamiz, aynan esa:
•    Rozilik - bizga qonun hujjatlarida nazarda tutilgan hollarda shaxsiy ma’lumotlarga ishlov berishga rozilik talab qilinishi mumkin. Uchinchi shaxslarning shaxsiy ma’lumotlari taqdim etilgan taqdirda, siz uning to‘liq qonunchilik bilan muvofiqlikda olinganligi va bizga berilganligini, shuningdek, shaxsiy ma’lumotlarga nisbatan qilingan maqsadlarga, harakatlarga muvofiq kelishini, muddatlarga mos kelishini kafolatlaysiz.
•    Shartnomani bajarish - biz siz bilan shartnoma tuzishimiz yoki siz bilan tuzilgan shartnoma bo‘yicha majburiyatlarimizni bajarish uchun shaxsiy ma’lumotlarni to‘plashimiz va ishlatishimiz talab etilishi mumkin.
•    Qonuniy manfaatlar - biz sizning shaxsiy ma’lumotlaringizni o‘zimizning qonuniy manfaatlarimiz yo‘lida qo‘llashimiz mumkin, ularning ba’zi misollari yuqorida keltirilgan.
•    Qonunchilikka rioya qilish - biz shaxsiy ma’lumotlardan foydalanishimiz mumkin, agar bu amaldagi qonunchilikka rioya qilish uchun zarur bo‘ladigan bo‘lsa.
•    To‘plash maqsadlari - biz ushbu Siyosatda ta’riflangan maqsadlar yoki biz sizni boshqacha tarzda xabardor qilgan har qanday boshqa qonuniy maqsadlar uchun shaxsiy ma’lumotlarni qo‘llashimiz mumkin.
Biz uchinchi tomonlar bilan ma’lumotlarni qanday bo‘lishamiz
Biz, shuningdek, shaxsiy ma’lumotlarni Beelabdan tashqariga uzatishimiz mumkin. Bu quyidagilarni kiritishi mumkin:
•    begona yetkazib beruvchilar yoki ushbu Siyosatda ta’riflangan maqsadlar uchun shaxsiy ma’lumotlarga ishlov berish munosabatida maxfiylikka rioya qilish bo‘yicha majburiyatlarga bog‘liq bo‘lgan Beelab yoki VEON pudratchilari. Ularga AT-xizmatlari va aloqa xizmatlari yetkazib beruvchilari kirishi, ammo ular bilan cheklanmasligi mumkin;
•    JFDL/TMQ va KYC bo‘yicha biz va/yoki VEON o‘zining majburiyatlarini bajarish uchun qo‘llaydigan uchinchi shaxslar. Ushbu yetkazib beruvchilar siyosiy ahamiyatga molik shaxslarning muntazam yangilanib boruvchi ma’lumotlar bazasiga, milliy kuzatib borish ro‘yxatlariga va qora ro‘yxatlarga, sanksiya ro‘yxatlariga va OAVdan obro‘sizlantiruvchi ma’lumotlariga kirishni qo‘llab-quvvatlovchi ilg‘or tekshirish tizimlarini qo‘llaydi; va
•    qonun hujjatlarida yoki sud qarorida talab qilinadigan darajada. Bundan tashqari, biz bunday huquqiy majburiyatlarga rioya qilish uchun shaxsiy ma’lumotlarni oshkor qilishimiz shart.
Natijada, shaxsiy ma’lumotlar yuqorida tavsiflangan maqsadlar uchun O‘zbekistondan tashqariga uzatilishi mumkin. Shaxsiy ma’lumotlarni kelib chiqish mamlakatidan tashqariga uzatishda biz ushbu ma’lumotlarga nisbatan qo‘llaniladigan qonunchilik talablariga muvofiq uni himoya qilish va uzatishni ta’minlaymiz. O‘zbekiston Respublikasi fuqarolarining shaxsiy ma’lumotlari O‘zbekiston Respublikasi hududida jismoniy joylashtirilgan va belgilangan tartibda shaxsiy ma’lumotlar bazalarining Davlat reestrida ro‘yxatdan o‘tkazilgan texnik vositalardagi shaxsiy ma’lumotlar bazalarida saqlanadi.
Ma’lumotlaringizni saqlanishi va axborot xavfsizligi
Shaxsiy ma’lumotlaringizning saqlash muddati har xil bo‘lishi mumkin, har bir ma’lumot turining saqlash muddati quyidagilarga bog‘liq:
•    biz sizning shaxsiy ma’lumotlaringizdan foydalanadigan maqsadlar - biz ma’lumotni muvofiq maqsad uchun qancha kerak bo‘lsa, shuncha saqlashimiz kerak; va
•    huquqiy majburiyatlar - qonunlar yoki me’yoriy hujjatlar biz sizning shaxsiy ma’lumotlaringizni qaysi muddat davomida saqlashimiz kerak bo‘lgan minimal muddatni belgilashi mumkin.
Biz o‘zimizda saqlanuvchi shaxsiy ma’lumotlarga nisbatan tegishli xavfsizlik choralariga rioya qilinishini ta’minlaymiz. Biz sizning shaxsiy ma’lumotlaringizni O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligi bilan muvofiqlikda saqlaymiz.
Sizning huquqlaringiz
Ma’lumotlar subyektida biz u haqida saqlaydigan shaxsiy ma’lumotlarga nisbatan bir qator huquqlar bor va bunday ma’lumotlar subyekti quyidagi ma’lumotlar orqali biz bilan bog‘lanish orqali o‘z huquqlaridan foydalanishi mumkin. Biz so‘rovlarga O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligida ko‘zda tutilgan muddatlar davomida va tartibda javob beramiz.
Ushbu huquqlar quyidagilarni o‘z ichiga oladi:
•    shaxsiy ma’lumotlarga ishlov berish haqidagi ma’lumotlarni olishga huquq va biz saqlaydigan shaxsiy ma’lumotlarga kirish huquqi (e’tibor bering, biz shaxsiy ma’lumotlarning nusxalariga kirish so‘rovlarini rad etish huquqiga ega bo‘lgan holatlar bo‘lishi mumkin. Xususan, O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligi bunday kirish uchinchi shaxslarning huquqlari va qonuniy manfaatlarini buzishi mumkin bo‘lganida bizdan shaxsiy ma’lumotlarga kirish huquqini cheklashni talab qiladi);
•    shaxsiy ma’lumotga tuzatish kiritish yoki uni to‘ldirish uchun so‘rov olish huquqi, agar u noto‘g‘ri yoki to‘liq bo‘lmasa;
•    muayyan sharoitlarda shaxsiy ma’lumotlarni o‘chirishni so‘rash huquqi. Siz bizdan shaxsiy ma’lumotlaringizni o‘chirib yuborishni so‘ragan holatlar yuzaga kelishi, ammo biz qonun bo‘yicha uni saqlab qolishimiz mumkin bo‘lgan holatlar mavjud bo‘lishiga e’tibor qarating;
•    muayyan sharoitlarda shaxsiy ma’lumotlarni blokirovka qilishga e’tiroz bildirish va talab qilish huquqi. Shunga qaramay, sizning shaxsiy ma’lumotlaringizga ishlov berishga e’tiroz bildiradigan yoki cheklashni talab qiladigan holatlar bo‘lishi mumkin, ammo qonun bo‘yicha biz ushbu so‘rovni rad etishga haqlimiz;
•    ba’zi hollarda, ba’zi bir shaxsiy ma’lumotlarni tuzilmaviy, umumiy qabul qilingan va mashinada o‘qiladigan formatda olish va/yoki texnik jihatdan mumkin bo‘lsa, ushbu ma’lumotni uchinchi tomonga uzatishimizni so‘rash. Bu huquq faqat siz bizga taqdim etgan shaxsiy ma’lumotlarga tegishli ekanligiga e’tibor bering;
•    o‘z roziligingizni chaqirib olish, garchi ba’zi holatlarda biz sizning roziligingizsiz qayta ishlashni davom ettirishimiz mumkin, agar buning uchun boshqa qonuniy sababimiz bo‘lsa (rozilikdan tashqari); va
•    tegishli ma’lumotlarni himoya qilish organiga shikoyat yuborish, agar biz sizning huquqlaringizni buzgan deb hisoblasangiz.
Biz bilan aloqa
Agar siz shaxsiy ma’lumotlaringizni to‘plash, ulardan foydalanish, ularni oshkor qilish, uzatish yoki ularga ishlov berish yoki yuqorida sanab o‘tilgan huquqlardan birini amalga oshirish to‘g‘risida qo‘shimcha ma’lumot olishni istasangiz, iltimos, bizga ushbu manzil bo‘yicha murojaat qilishingiz mumkin: O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent shahri, Buxoro ko‘chasi, 1.

ПОЛИТИКА ЗАЩИТЫ ПЕРСОНАЛЬНЫХ ДАННЫХ ПОСТАВЩИКОВ АО “BEELAB”
Настоящая Политика защиты персональных данных (далее – «Политика») описывает, как АО «Beelab» (далее «Beelab»), аффилированное лицо компании VEON Ltd., осуществляет обработку персональных данных, которые вы предоставляете нам (или предоставили ранее в рамках устоявшихся (пред-)договорных отношений между нами), а также информацию, которую мы собираем в ходе осуществления нашей деятельности.
В настоящей Политике, когда мы ссылаемся на Beelab или «мы»/«нас»/«наш», мы имеем в виду АО «Beelab», зарегистрированное по адресу: Республика Узбекистан, город Ташкент, ул. Бухара 1, ИНН: 305325864.
В настоящей Политике мы также можем ссылаться на компанию VEON, и когда мы это делаем, мы имеем в виду компанию VEON Ltd., зарегистрированную по адресу: Claude Debussylaan 88, 1082 MD, Амстердам, Нидерланды. Контактные данные можно найти на веб-сайте VEON по адресу https://www.veon.com/get-in- touch.
Мы можем пересмотреть данную Политику в любое время.
Настоящая Политика описывает:
•       Данные, которые мы собираем, и откуда мы их получаем
•    Как мы используем собранную нами информацию
•    Основания для использования информации о вас
•    Как мы делимся информацией с третьими сторонами
•    Хранение вашей информации и информационная безопасность
•    Ваши права
•    Связь с нами
Данные, которые мы собираем, и откуда мы их получаем
«Персональные данные» или «персональная информация» - это любая информация, которая может быть использована для идентификации вас или третьих лиц или которую мы можем связать с вами или третьими лицами (далее – «Субъект данных») и которая находится в нашем распоряжении или под нашим контролем.
Мы собираем и обрабатываем (в том числе с помощью средств автоматизированной обработки) следующие персональные данные:
•    Мы обрабатываем персональную информацию, которую вы предоставляете нам в контексте наших (пред-)договорных и закупочных отношений, такую как полное имя, должность, рабочие контактные данные (например, номер телефона компании), ваш рабочий адрес электронной почты или рабочий адрес электронной почты ваших работников, данные о работе (например, должность) и другую информацию, имеющую отношение к нашим договорным отношениям.
•    Когда вы или ваши работники обращаетесь к нам с запросами или отвечаете на наши сообщения, предоставляемая персональная информация может включать полное имя, должность, рабочие контактные данные, деловой адрес электронной почты и содержание, дату и время вашей электронной переписки, а также информацию о вашем работодателе или бизнесе.
•    Если мы собираем или получаем персональную информацию в контексте наших (пред-) договорных и закупочных отношений, мы также можем получать информацию от третьих лиц и других организаций, таких как государственные органы. Такая информация может включать имя, контактные данные, сведения о работе и другую информацию, имеющую отношение к нашим (пред-)договорным отношениям.
Проверка рисков: Мы можем обрабатывать вышеупомянутые персональные данные вместе с дополнительной информацией (в частности, датой рождения) о лицах, связанных с вами или вашим бизнесом (например, руководителях или конечных бенефициарных владельцах), при проведении так называемой проверки рисков для определенных (потенциальных) деловых партнеров. В силу специфики нашей деятельности  мы обязаны  делать  это  в  соответствии  с  законодательными  или  нормативными обязательствами (правила Противодействия отмыванию доходов/финансированию терроризма (далее ПОД/ФТ) и Know Your Customer (далее «KYC»)). Мы также руководствуемся нашими законными интересами. Перед проведением проверки рисков на основе наших законных интересов мы проводим оценку соразмерности в каждом конкретном случае, то есть балансируем между нашими законными интересами и правами и свободами (потенциально) затрагиваемых субъектов данных.
При проведении проверки рисков мы обрабатываем только те персональные данные, которые необходимы для этой цели. Однако такие проверки рисков, например, по международным базам данных и санкционным спискам, могут содержать дополнительную личную информацию о вас и других лицах, связанных с вами или бизнесом, которую мы до сих пор не получили от вас. Эта персональная информация может быть предоставлена нам третьими лицами (см. ниже).
Мы приняли соответствующие меры предосторожности с помощью технических и организационных мер для обеспечения безопасности данных и соблюдения принципов законодательства Республики Узбекистан о защите персональных данных и других юрисдикций, в которых могут обрабатываться персональные данные, в частности, принципов минимизации данных.
Как мы используем собранную нами информацию
Мы собираем персональную информацию для следующих целей и можем делать следующее с персональной информацией:
1.    для исполнения договора и получения услуг/товаров, которые вы оказываете/продаете нам;
2.    для соблюдения правовых и регуляторных обязательств, которые возложены на нас;
3.    использовать ее для установления, осуществления или защиты наших законных прав или для целей судебного разбирательства;
4.    использовать ее в наших законных интересах, таких как проведение деловых исследований и анализа, включая понимание наших договорных отношений и управление нашим бизнесом, что может включать проведение проверки рисков, например, по международным базам данных и санкционным спискам;
5.    использовать его для рассмотрения любых жалоб или запросов, которые могут у вас возникнуть; и
6.    использовать ее для предотвращения и реагирования на фактическое или потенциальное мошенничество или незаконную деятельность.
Основания для использования информации
В соответствии с действующим законодательством и целью, для достижения которой мы собираем персональную информацию, мы полагаемся на одно или несколько из следующих правовых оснований для обработки персональной информации, а именно:
•    Согласие - нам может потребоваться согласие на обработку персональной информации в предусмотренных законодательством случаях. В случае предоставления персональной информации третьих лиц, вы гарантируете, что она была получена и передана нам в полном соответствии с законодательсвтом, а также соответствует целям, действиям, совершаемым в отношении персональных данных, срокам, изложенным в настоящей Политике.
•    Исполнение договора - нам может потребоваться собрать и использовать персональную информацию, чтобы заключить с вами договор или выполнить наши обязательства по договору с вами.
•    Законные интересы - мы можем использовать вашу персональную информацию в наших законных интересах, некоторые примеры которых приведены выше.
•    Соблюдение законодательства - мы можем использовать персональную информацию, если это необходимо для соблюдения действующего законодательства.
•    Цели сбора - мы можем использовать персональную информацию для целей, описанных в настоящей Политике, или любых других легитимных целей, о которых мы уведомили вас иным образом.
Как мы делимся информацией с третьими сторонами
Мы также можем передавать персональную информацию за пределы Beelab. Это может включать:
•    сторонние поставщики или подрядчики Beelab или VEON, связанные обязательствами по соблюдению конфиденциальности, в связи с обработкой персональной информации для целей, описанных в
настоящей Политике. К ним могут относиться, но не ограничиваться этим, поставщики ИТ-услуг и услуг связи;
•    третьи лица, которых мы и/или VEON используем для выполнения наших обязательств по ПОД/ФТ и KYC. Эти поставщики используют передовые системы проверки, которые поддерживают доступ к регулярно обновляемым базам данных политически значимых лиц, национальным спискам наблюдения и черным спискам, санкционным спискам и компрометирующим сведениям из СМИ; и
•    в той мере, в какой это требуется по законодательству или решению суда. Кроме того, мы обязаны раскрывать персональную информацию в целях соблюдения таких правовых обязательств.
В результате персональная информация может быть передана за пределы Узбекистана для целей, описанных выше. При передаче персональной информации за пределы страны происхождения мы обеспечим ее защиту и передачу в соответствии с требованиями законодательства, применимыми к данной информации. Персональная информация граждан Республики Узбекистан будет хранится в базах персональных данных на технических средствах, физически размещенных на территории Республики Узбекистан и зарегистрированных в установленном порядке в Государственном реестре баз персональных данных.
Хранение вашей информации и информационная безопасность
Срок хранения вашей персональной информации может быть разным, период хранения каждого типа данных зависит от:
•    цели, для которой мы используем вашу персональную информацию - мы должны хранить информацию столько, сколько необходимо для соответствующей цели; и
•    юридических обязательств - законы или нормативные акты могут устанавливать минимальный срок, в течение которого мы должны хранить вашу личную информацию.
Мы обеспечим соблюдение соответствующих мер безопасности в отношении хранящейся у нас персональной информации. Мы будем хранить вашу персональную информацию в соответствии с законодательством Республики Узбекистан.
Ваши права
У Субъекта данных есть ряд прав в отношении персональной информации, которую мы храним о нем, и такой субъект данных может воспользоваться своими правами, связавшись с нами по указанным ниже данным. Мы ответим на запросы в течение сроков и в порядке, предусмотренном законодательством Республики Узбекистан
Эти права включают:
•    право на получение информации об обработке персональной информации и доступ к персональной информации, которую мы храним (обратите внимание, что могут быть обстоятельства, при которых мы имеем право отклонить запросы на доступ к копиям личной информации. В частности, законодательство Республики Узбекистан требует от нас ограничить право на доступ к персональной информации, когда такой доступ может нарушить права и законные интересы третьих лиц);
•    право на запрос на исправление или дополнение персональной информации, если она является неточной или неполной;
•    право на запрос на удаление персональной информации в определенных обстоятельствах. Обратите внимание, что могут возникнуть обстоятельства, когда вы просите нас стереть персональную информацию, но по закону мы имеем право ее сохранить;
•    право на возражение и требование блокировать персональную информацию при определенных обстоятельствах. Опять же, могут возникнуть обстоятельства, когда вы возражаете или требуете ограничить обработку вашей персональной информации, но по закону мы имеем право отказать вам в этой просьбе;
•    в некоторых обстоятельствах получать некоторую персональную информацию в структурированном, общепринятом и машиночитаемом формате и/или просить нас передать эту информацию третьей стороне, если это технически возможно. Обратите внимание, что это право распространяется только на ту персональную информацию, которую вы нам предоставили;
•    отозвать ваше согласие, хотя в определенных обстоятельствах мы можем продолжать обработку без вашего согласия, если у нас есть другая законная причина (помимо согласия) для этого; и
•    подать жалобу в соответствующий орган по защите данных, если вы считаете, что мы нарушили какие-либо из ваших прав.
Связь с нами
Если вы хотите получить дополнительную информацию о сборе, использовании, раскрытии, передаче или обработке вашей персональной информации или об осуществлении любого из перечисленных выше прав, пожалуйста, обратитесь к нам по адресу: РУз, город Ташкент, ул. Бухара 1.