Dushanba-Yakshanba: 09:00 dan 18:00 gacha (tushliksiz).
«Beeline Uzbekistan» butun dunyo bo'ylab qulay onlayn xaridlar va pul o'tkazmalari uchun «Beeline VISA» virtual kartasini ishga tushirdi
«Beeline Uzbekistan» o'z mijozlarining mobil moliyalashtirish sohasidagi imkoniyatlarini kengaytiradi. Kompaniya «Ravnaq-bank» AJ ko'magida abonentlar bankka bormasdan, o'zlari ochishi mumkin bo'lgan virtual kartani ishga tushirdi. To'lov kartasining barcha xususiyatlariga ega bo'lgan «Beeline VISA» Internetda xaridlarni amalga oshirish, shuningdek, uydan chiqmasdan, butun dunyo bo'ylab yaqinlari va do'stlariga pul o'tkazish imkonini beradi.
““Beeline VISA” - bu O'zbekistonda bank xodimi, mobil operatori yoki kuryer bilan hech qanday aloqasiz, masofadan chiqarilgan birinchi karta. Biz uni abonentlarimiz talabiga binoan yaratdik. Virtual kartani ochishda ularni yoqimli bonus kutmoqda - 4G tarmog'ida 1 GB internet-trafik. Biz doimiy ravishda yuqori texnologiyali yechimlarni joriy etish ustida ishlayapmiz va hech qanday qo'shimcha shartlarsiz to'lov mahsulotlarini taqdim etish uchun qo'limizdan kelganini qilamiz”, - deya izoh beradi “Beeline Uzbekistan” mobil moliyaviy xizmatlarini rivojlantirish xizmati rahbari Ernest Rzayev.
“Biz ishonamizki, bank kelajagi kuchli, innovatsion va odamlarga qulay yechimlarda. Faqat eng oson shart-sharoitlarning yaratilishi bankka zamonaviy bozor voqeliklarida mijozlar uchun foydali va qiziqarli bo'lish imkonini beradi. Biz “Beeline Uzbekistan” kabi sheriklar bilan muvaffaqiyatli hamkorlik qilayotganimizdan xursandmiz, chunki kompaniya o'z qadriyatlarimizni to'liq baham ko'radi va biz bilan birgalikda eng qulay yechimlarni ishlab chiqadi”, - dedi “Ravnaq-bank” AJ boshqaruvi raisi o'rinbosari Baxtinur Nurmuhammedov.
“Ko'pgina mamlakatlarda yetakchi telekommunikatsiya kompaniyalari o'z foydalanuvchilariga bank kartalarini chiqarishga asoslangan moliyaviy mahsulotlarni taklif qilishmoqda. Biz O'zbekistonda innovatsion to'lov xizmatlari va texnologiyalarini joriy etish uchun “Beeline” kabi ishonchli hamkorni topganimizdan juda xursandmiz! “Ravnaq-bank” AJ bilan hamkorlikda chiqarilgan “Beeline VISA” raqamli kartasi O'zbekiston bozori uchun noyob mahsulotdir. Axir, uni masofadan turib raqamli formatda ochish mumkin va uni darhol Internetda, shu jumladan, xorijiy saytlarda xarid qilish uchun ishlatish va chet elda yashovchi qarindoshlardan pul o'tkazish mumkin”, - deydi “VISA”ning MDH va Janubiy-Sharqiy Evropada strategik sheriklik bo'yicha katta direktori Evgeniy Lesnyak.
Virtual kartaning ko'p imkoniyatlari bor: u pulli xizmatlarga obuna bo'lish uchun pul to'lash, butun dunyo bo'ylab onlayn xaridlarni amalga oshirish, smartfonlar va kompyuterlar uchun turli xil ilovalarni sotib olish va “VISA Direct” xizmatidan foydalanish imkonini beradi. Siz “Beeline VISA” hisobini istalgan “Uzcard” yoki “HUMO” kartasidan to'ldirishingiz mumkin. To'lov kartasini ochish juda oson - faqat “Beeline Uzbekistan” ilovasini yuklab oling va o’zingiz to’g’ringizda kerakli ma'lumotlarni kiriting.
* Ookla (“Speedtest” xizmatini ishlab chiquvchi) ma'lumotlariga ko'ra, 2021 yilning birinchi yarmida “Beeline Uzbekistan” o'z mijozlariga mamlakatdagi eng tezkor mobil Internetni taqdim etdi. Har yili dunyo bo'ylab operatorlar o'rtasida o'tkaziladigan mobil Internet sifatini o'rganish natijalarini “Ookla” web-saytida ko'rish mumkin.
«Unitel» MChJ 2006 yil 12 sentyabrdan boshlab Beeline Uzbekistan savdo belgisi ostida xizmat ko‘rsatib kelmoqda. Beeline Uzbekistan – bosh qarorgohi Amsterdamda (Gollandiya) joylashgan VEON xalqaro telekommunikatsiya xoldingi tarkibiga kiradi.
VEON – bu 9 ta mamlakatda 213 milliondan ortiq abonentga ega global telekommunikatsiya va internet xizmatlarini yetkazib beruvchi kompaniya. Uning aksiyalari NASDAQ va Euronext Amsterdam fond bozorlarida ro‘yxatga olingan.

Beeline Uzbekistan запустил виртуальную карту Beeline VISA для удобных интернет-покупок и переводов по всему миру
Beeline Uzbekistan расширяет возможности своих клиентов в сфере мобильных финансов. При поддержке АО «Ravnaq-bank» компания запустила виртуальную карту, которую абоненты могут открыть самостоятельно, без посещения банка. Beeline VISA, обладающая всеми свойствами платежной карты, позволит совершать покупки в интернете, а также переводить деньги близким и друзьям по всему миру, не выходя из дома.
«Beeline VISA – первая карта в Узбекистане, выпускаемая полностью удалённо, без какого-либо контакта с сотрудником банка, мобильного оператора или курьера. Мы создали её, ориентируясь на спрос наших абонентов. За открытие виртуальной карты их ждёт приятный бонус – 1GB интернет-трафика в сети 4G. Мы постоянно работаем над внедрением высокотехнологичных решений и делаем всё, чтобы платежные продукты были доступны без каких-либо дополнительных условий», – комментирует руководитель службы по развитию мобильных финансовых сервисов Beeline Uzbekistan Эрнест Рзаев.
«Мы верим, что будущее банкинга за смелыми, инновационными и комфортными для людей решениями. Только создание самых удобных и доступных условий позволит банку быть полезным и интересным для клиентов в реалиях современного рынка. Нам приятно, что «Ravnaq-bank» успешно сотрудничает с такими партнерами, как Beeline Uzbekistan, так как компания полностью разделяет наши ценности и вместе с нами разрабатывает самые комфортные решения», – отмечает заместитель председателя правления АО «Ravnaq-bank» Бахтинур Нурмухамедов.
«Во многих странах лидирующие телеком-компании стали всё больше предлагать своим пользователям финансовые продукты на основании эмиссии банковских карт. Очень рады найти в лице Beeline Uzbekistan надежного партнера, открытого к внедрению инновационных платежных сервисов и технологий! Цифровая карта Beeline VISA, выпускаемая в партнерстве с АО «Ravnaq-bank», – это уникальный для рынка Узбекистана продукт. Ведь ее можно открыть в цифровом формате полностью удаленно и сразу же начать использовать для покупок в интернете, в том числе и на зарубежных сайтах, получать на нее переводы от близких, живущих за рубежом», – говорит старший директор VISA по стратегическим партнерствам в СНГ и Юго-Восточной Европе Евгений Лесняк.
У виртуальной карты много возможностей: она позволяет оплачивать подписку на платных сервисах, совершать онлайн-покупки по всему миру, приобретать различные приложения для смартфонов и компьютеров, пользоваться сервисом VISA Direct. Пополнить счет Beeline VISA можно с любой карты Uzcard или HUMO. Открыть платежную карту очень просто – достаточно скачать приложение Beeline Uzbekistan и внести необходимую информацию о паспортных данных.
* По данным Ookla (разработчика сервиса Speedtest) за первое полугодие 2021 года, Beeline Uzbekistan обеспечивает своим клиентам самый быстрый мобильный интернет в стране. Результаты исследования качества мобильного интернета, которое ежегодно проводится по всему миру среди операторов, можно посмотреть на сайте Ookla.
ООО «Unitel» предоставляет услуги под торговой маркой Beeline Uzbekistan с 12 сентября 2006 года. Beeline Uzbekistan является частью международного телекоммуникационного холдинга VEON со штаб-квартирой в Амстердаме (Нидерланды).
VEON – глобальный провайдер телекоммуникационных и интернет-услуг с более чем 213 млн абонентов в 9 странах мира. Его акции котируются на фондовых рынках NASDAQ и Euronext Amsterdam. В Beeline Uzbekistan работают около 1.6 тысяч сотрудников. С 2006 года с выходом на рынок Узбекистана VEON инвестировал в телекоммуникационную индустрию страны более 1.2 млрд долларов США. За время своей деятельности под ТМ Beeline в Узбекистане было уплачено налогов на сумму свыше 1.8 млрд долларов.