Uzoq kutilgan chet el safarlari
Uzoq vaqtli izolyatsiya va butun dunyo bo'ylab chegaralar yopilgandan so'ng, ayni damda qator mamlakatlarda, shu jumladan O'zbekistonda ham, ayrim xorijiy davlatlarga doimiy reyslar tiklandi. Ushbu yangilik sayohat ixlosmandlarini, shuningdek ish safarini kutayotganlarni befarq qoldirmadi.
Har qanday sayohat ma'lum moliyaviy xarajatlar bilan bog’liq. Safar oldidan har bir kishi pulni tejashning barcha usullarini o'rganadi, shu bilan birga sayohatdan eng ijobiy taassurotlar qolishini istaydi.
Abonent roumingni ulash haqida o'ylaganda, xizmat uchun ulkan to’lovlar ko’z oldidan o’tadi. Hozirga qadar roumingda aloqa va Internet ancha qimmat va mahalliy SIM-kartani sotib olish ancha arzon degan fikr bor. Ammo, hozirgi vaqtda "Beeline" abonentlari o'z raqamlaridan chet elda O'zbekistondagi kabi bemalol foydalanishlari va shu bilan birga keraksiz xarajatlar haqida o'ylamasliklari mumkin.
"Beeline" abonentlarga sayohatdan oldin, roumingning manfaatli takliflarini o’rganib chiqishni va boshqa mamlakatga yetib borishi bilan vaqtlarini va hattoki kunlarini sarflamasliklari uchun mos variantni avvaldan yoqishni maslahat beradi. Eng muhimi esa – ortiqcha harajat qilmaslik.
Chet elga chiquvchi abonentlar uchun maxsus "Beeline" qulay va manfaatli rouming tariflarini ishlab chiqdi, shunda abonent chet eldagi sayohati davrida o’z mobil raqamidan bemalol foydalana oladi.
Yevropa, Osiyo va dunyoning boshqa davlatlarida (Avstriya, Bolgariya, Belgiya, Vengriya, Buyuk Britaniya, Vetnam, Gonkong, Germaniya, Daniya, Misr, Kanada, Kambodja, Xitoy, Koreya, Kipr, Latviya, Malayziya, Indoneziya, Isroil, Ispaniya , Norvegiya, Gollandiya, Polsha, Portugaliya, Ruminiya, Slovakiya, Saudiya Arabistoni, Singapur, AQSh, Tailand, Turkiya, Finlyandiya, Frantsiya, Filippin, Shri-Lanka, Chexiya, Shveytsariya, BAA, Qatar) abonentlar mamlakatda bo'lgan kunlar sonini hisobga olgan holda o'zlari uchun eng mos Internet-to’plamni tanlashlari mumkin.
Bir necha kunlik qisqa sayohat uchun abonent atigi 39000 so'mga kichik to'plamni ulashi mumkin - kiruvchi va chiquvchi qo'ng'iroqlar uchun 5 daqiqa, shuningdek 50 Mb Internet-to’plam ichiga kiritilgan.
Uzoq muddatli sayohat uchun, shuningdek Internetning faol foydalanuvchilari uchun 30 kun davomida amal qiladigan bir nechta variantlar mavjud.
- 59 000 so'm evaziga 300 Mb Internet-to'plam
- 89 000 so'm evaziga 500 Mb Internet-to'plam
-149 000 so'm evaziga1000 Mb Internet-to'plam
Qulay rouming paketini ulab, sayohatchilar yuqorida ko’rsatilgan mamlakatlar hududlarida yoqilgan daqiqalar va megabaytlardan foydalanishlari mumkin.
Maqola so’ngida daqiqalar to'plami tugagan taqdirda ammo siz zudlik bilan qo'ng'iroq qilishingiz kerak bo'lganda nima qilish kerakligi haqidagi maslahat bilan bo’lishamiz - shunchaki 5 daqiqa va 50MB to'plamni faollashtiring, agar sizda hali ham oldingi Internet-to'plamidan MB qolgan bo'lsa, u holda Telegram, WhatsApp, IMO orqali qo'ng'iroq qiling. MB to'plami har qanday Internet-trafikka va har qanday 2G, 3G, 4G tarmog'iga sarflanadi - shuning uchun qo'shimcha xarajatlar bo'lmaydi.
Roumingdagi barcha foydali takliflar haqida quyidagi havola orqali bilib olishingiz mumkin: https://beeline.uz/uz/products/services#mejnar
"Beeline"ning manfaatli roumingi bilan yanada qulayroq o’tadi

Долгожданные поездки в страны Европы, Азии и Америки станут еще комфортнее с выгодным роумингом от Beeline!
После долгого периода самоизоляции и закрытия границ во всем мире, сейчас во многих государствах, в том числе и в Узбекистане, возобновляются регулярные рейсы в ряд зарубежных стран. И эта новость не оставила равнодушным любителей путешествий, а также тех, кого ждут деловые командировки.
Любая поездка сопровождается определенными финансовыми затратами, и каждый человек перед этим изучает всевозможные пути сэкономить, но при этом получить максимум положительных эмоций от поездки.
Когда абонент задумывается о подключении роуминга, то перед его глазами возникают образы с огромными чеками за услугу. До сих пор имеет место мнение, что связь и интернет в роуминге – это довольно дорогое удовольствие, и что намного дешевле приобрести местную SIM-карту. Однако, в настоящее время абоненты Beeline могут пользоваться своим номером за рубежом также комфортно, как в Узбекистане и не думать о лишних расходах.
Beeline советует абонентам заранее, еще до самой поездки, узнать о выгодных роуминг-предложениях и подключить подходящую опцию, чтобы по факту приезда в другую страну не тратить на это пару дней и не переплачивать.
Специально для выезжающих абонентов Beeline разработал удобные и выгодные тарифы для роуминга, чтобы абоненту можно было сохранять свой мобильный номер при путешествиях за границей.
В путешествиях по Европе, Азии и другим странам мира (Австрия, Болгария, Бельгия, Венгрия, Великобритания, Вьетнам, Гонконг, Германия, Дания, Египет, Канада, Камбоджа, Китай, Корея, Кипр, Латвия, Малайзия, Индонезия, Израиль, Испания, Норвегия, Нидерланды, Польша, Португалия, Румыния, Словакия, Саудовская Аравия, Сингапур, США, Таиланд, Турция, Финляндия, Франция, Филиппины, Шри-Ланка, Чехия, Швейцария, ОАЭ, Катар) абоненты могут выбрать более подходящий для них интернет-пакет с учетом количества дней пребывания в стране.
Для короткого путешествия на пару дней можно подключить маленький пакет всего за 39 000 сумов. Вы получаете 5 минут для входящих и исходящих звонков, а также 50 Mb интернета.
Для путешествий на более длительный срок, а также для более активных пользователей интернета, есть несколько вариантов, сроком действия 30 дней.
- Интернет-пакет 300 Mb за 59 000 сумов
- Интернет-пакет 500 Mb за 89 000 сумов
- Интернет-пакет 1000 Mb за 149 000 сумов
Подключив удобный роуминг-пакет, путешественники могут пользоваться включенными минутами и мегабайтами на территориях указанных государств, при этом свободно перемещаться из страны в страну.
В заключении статьи, делимся лайфхаком о том, что же делать, если пакет минут закончился, но нужно срочно позвонить - просто активируйте пакет 5 минут и 50 Мб, при этом, если у вас оставался трафик Мб от покупки предыдущего интернет-пакета, то трафик Мб суммируется. Либо у вас есть трафик Мб и тратить на связь больше возможности нет - ответ простой -звоните через приложения Telegram, WhatsApp, IMO и другие. Пакет Мб расходуется на любой интернет-трафик и в любой сети 2G, 3G, 4G - поэтому никаких дополнительных расходов не будет.
По ссылке можно ознакомиться со всеми выгодными предложениями в роуминге от Beeline: https://beeline.uz/ru/products/services#mejnar