“HUMO SMS-xabarnomasi” va “880 SMS-xabarnomasi” xizmatlari narxining o‘zgarishi
Shuni ma’lum qilamizki, 2026-yil 1-maydan boshlab “HUMO SMS-xabarnomasi” (“Octotelecom” MChJ kontent-provayderi) va “880 SMS-xabarnomasi” (Click to‘lov tashkiloti) xizmatlarining narxi o‘zgaradi.
HUMO nomidan (13131 qisqa raqami) va 880 qisqa raqamidan keladigan har bir SMS-xabar uchun narx 168,40 so‘mni tashkil etadi.
“HUMO SMS-xabarnomasi” xizmati HUMO kartasi egasiga barcha tushumlar, joriy balansi, naqd pul yechib olish amaliyotlari, shuningdek, tovar va xizmatlar uchun to‘lovlar amalga oshirilgan vaqtda ulardan xabardor bo‘lish imkonini beradi.
“880 SMS-xabarnomasi” xizmati ma’lumot beruvchi bo‘lib, foydalanuvchilarga USSD-kodlar orqali amalga oshirilgan to‘lovlar holati hamda o‘z kartasi ulangan xizmatlar bo‘yicha xabarnomalarni olish imkoniyatini taqdim etadi.

Изменение стоимости услуг «SMS-информирование HUMO» и «SMS-информирование 880»
Информируем вас о том, что с 01.05.2026 года изменяется стоимость услуг «SMS-информирование HUMO» (контент-провайдер ООО «Octotelecom») и «SMS-информирование 880» (платёжная организация Click).
Стоимость составит 168,40 сумов за каждое входящее SMS-сообщение от имени HUMO (короткий номер 13131) и с короткого номера 880.
Услуга «SMS-информирование HUMO» позволяет владельцу карты HUMO быть в курсе всех зачислений, текущего баланса, операциях по снятию наличных денежных средств, а также об оплате товаров и услуг в момент их совершения.
Услуга «SMS-информирование 880» является информационной и позволяет пользователям получать уведомления о статусе оплат по USSD-кодам, а также по сервисам, куда была добавлена его карта.