«Beeline Uzbekistan» ish beruvchilar uchun «EMBRAS 2021» xalqaro sovrinining ikkita mukofotiga sazovor bo‘ldi.
Toshkentda xalqaro HR-sammiti va «EMBRAS 2021» mukofotini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. «Beeline Uzbekistan» o‘zining mamlakatdagi eng yaxshi ish beruvchilardan biri maqomini tasdiqladi va birdaniga ikkita tanlov – «Iste’dodlarni rivojlantirish» va «Ochiq muloqot» nominatsiyalarida laureatga aylandi.
EMBRAS - bu jahon miqyosidagi mutaxassislar o’zlarining xodimlarni boshqarish va rivojlantirish sohasidagi tajribalari bilan bo’lishadigan platformadir. Bu yil sammitda Rossiya, Qozogʻiston, Ukraina, Latviya va Oʻzbekistondan maʼruzachilar qatnashdi. Ishtirokchilar HR sohasida raqamli transformatsiyaning yo’nalishini muhokama qildilar, soha tendentsiyalari va xodimlarning faolligi va farovonligini oshirish uchun yangi tahlil vositalarini o'rgandilar va Yevroosiyodagi yetakchi ish beruvchilar misollari bilan tanishdilar.
Sammitning bir qismi «EMBRAS 2021» (Employer Brand Award) taqdimoti boʻldi. «Beeline Uzbekistan» eng yaxshi ish beruvchilarning nufuzli reytingiga ikki marta kiritilgan. «Ochiq muloqot» nominatsiyasida xalqaro hay’at a’zolari «Ichki korporativ tarmoq Connect» loyihasini taqdirladilar. Kompaniya mutaxassislari tomonidan noldan yaratilgan ushbu intranet platformasi «Beeline Uzbekistan» ning katta jamoasini birlashtirish uchun axborot byulleteni, yangiliklar lentasi, messenjer va boshqa xususiyatlarni o’z ichiga olgan. Operatorga mukofotning laureati unvonini keltirgan ikkinchi loyiha - bu "HiPo - iste'dodlarni rivojlantirish". Ushbu dastur yuqori salohiyatli xodimlarni aniqlash va rivojlantirish, iqtidorlar zaxirasini yaratish bo‘yicha ham «Beeline-HR» jamoasi tomonidan to‘liq ishlab chiqilgan.
“Biz uchun bu mukofotlar ikki baravar qadrlidir, chunki biz barcha loyihalarni jamoamiz tomonidan, tashqi tashkilotlarni jalb qilmasdan amalga oshirganmiz. «Beeline» da biz diqqatni jarayonlardan odamlarga o‘zgartirish, insonga yo‘naltirilgan biznesni yaratish bo‘yicha katta ishlarni amalga oshirmoqdamiz. Bizning sa'y-harakatlarimizni yuqori baholaganliklari uchun hay'at a'zolariga minnatdorchilik bildiramiz! – deydi Sofiya Gainutdinova, «Beeline Uzbekistan» xodimlar bilan ishlash va tashkiliy rivojlantirish bo‘yicha direktori.
«Beeline Uzbekistan» kompaniyasi haqida
«Unitel» MChJ 2006 yil 12 sentyabrdan boshlab Beeline Uzbekistan savdo belgisi ostida xizmat ko‘rsatib kelmoqda. Beeline Uzbekistan – bosh qarorgohi Amsterdamda (Gollandiya) joylashgan VEON xalqaro telekommunikatsiya xoldingi tarkibiga kiradi. VEON – bu 9 ta mamlakatda 213 milliondan ortiq abonentga ega global telekommunikatsiya va internet xizmatlarini yetkazib beruvchi kompaniya. Uning aksiyalari NASDAQ va Euronext Amsterdam fond bozorlarida ro‘yxatga olingan. Beeline Uzbekistan'da 1.6 mingga yaqin xodim faoliyat yuritadi. 2006 yildan boshlab, O‘zbekiston bozoriga kirganidan beri, VEON mamlakat telekommunikatsiya sanoatiga 1.2 milliard dollardan ortiq mablag‘ kiritdi. Beeline SB O‘zbekistondagi faoliyati davomida 1.8 milliard dollardan ortiq miqdorda soliq to‘lagan.

Beeline Uzbekistan получил две награды международной премии для работодателей EMBRAS 2021
В Ташкенте прошел международный HR-cаммит и церемония вручения премии EMBRAS 2021. Компания Beeline Uzbekistan подтвердила статус одного из лучших работодателей страны и стала лауреатом сразу в двух конкурсных номинациях – «Развитие талантов» и «Открытый диалог».
EMBRAS – площадка, на которой эксперты мирового уровня делятся опытом в сфере управления и развития персонала. В этом году саммит собрал спикеров из России, Казахстана, Украины, Латвии и Узбекистана. Участники обсудили ход цифровой трансформации в HR, изучили тренды отрасли и новые инструменты аналитики для повышения вовлеченности и благополучия сотрудников, познакомились с кейсами ведущих работодателей Евразии.
Частью саммита стало вручение премии EMBRAS 2021 (Employer Brand Award). Beeline Uzbekistan дважды включен в престижный рейтинг лучших работодателей. В номинации «Открытый диалог» международное жюри отметило проект «Внутренняя корпоративная сеть Connect». Эта интранет-платформа, созданная экспертами компании с нуля, объединяет новостной бюллетень, ленту публикаций, мессенджер и другие функции для сплочения большой команды Beeline Uzbekistan. Второй проект, принесший оператору звание лауреата премии, – «HiPo – развитие талантов». Эта программа для выявления и развития сотрудников с высоким потенциалом, создания кадрового резерва также полностью разработана HR-командой Beeline.
«Для нас эти награды ценны вдвойне, так как все проекты мы реализовывали нашей командой, без привлечения сторонних организаций. В Beeline мы ведем огромную работу по смене фокуса с процессов на людей, созданию человекоцентричного бизнеса. Благодарим членов жюри за высокую оценку наших усилий!» – говорит София Гайнутдинова, директор по работе с персоналом и организационному развитию Beeline Uzbekistan.
О компании Beeline Uzbekistan
ООО «Unitel» предоставляет услуги под торговой маркой Beeline Uzbekistan с 12 сентября 2006 года. Beeline Uzbekistan является частью международного телекоммуникационного холдинга VEON со штаб-квартирой в Амстердаме (Нидерланды). VEON – глобальный провайдер телекоммуникационных и интернет-услуг с более чем 213 млн абонентов в 9 странах мира. Его акции котируются на фондовых рынках NASDAQ и Euronext Amsterdam. В Beeline Uzbekistan работают около 1.6 тысячи сотрудников. С 2006 года с выходом на рынок Узбекистана VEON инвестировал в телекоммуникационную индустрию страны более 1.2 млрд долларов США. За время своей деятельности под ТМ Beeline в Узбекистане было уплачено налогов на сумму свыше 1.8 млрд долларов.