Ularsiz biznesimizni tasavvur qilishimiz qiyin — Beeline ayollari haqida 8 ta hikoya
Xabarlar🌺Bizning o‘lchov moslamalarimizga ko‘ra, ushbu suratlarda nafaqat bir dunyo go‘zallik — balki shu bilan birga misli ko‘rilmagan idrok, matonat va iste’dod ham mujassam
Bahor bayrami sharafiga, “erkaklarga xos kasb” degan stereotiplariga qaramay, har kuni mamlakat miqyosida sohaga o‘z hissalarini qo‘shib kelayotgan latofatli ayollarimizni olqishlaymiz
Mamlakatdagi har bir baza stansiyasi — uning arzandasi, axir u, qurilishdan boshlab, stansiyani efirga “uzatish”gacha dunyoga kelayotgan qurilmani har bir bosqichida nazorat qiladi. Ishonchimiz komil, u har bir baza stansiyasining nomini yoddan biladi hamda koordinatlarini ham eslay oladi.
Kompaniyaning barcha jarayonlari avtomatlashtirilgan va ular bir nechta dasturdan tashkil topgan virtual olamda mavjud. Ular Beeline ishlab chiqaruvchilari, jumladan Anna tomonidan barpo etilgan. Uning kundalik mahoratli boshqaruvi tufayli ushbu tizimlar biri biriga bog’liq tarzda uyg‘unlikda ishlaydi.
Yuliyani tanigan barcha u haqida “qat’iyatli va hayotga faol yondashuvga” ega ayol sifatida tanilgan. Chindan ham kun davomida sanog‘iga yetish qiyin bo‘lgan vazifalarni bajarishga ulguradi, “temir” bilan oson til topishadi hamda tarmog‘imizni muvaffaqiyatli modernizatsiyalash bilan shug‘ullanadi.
Yaqinda Yuliya TechWomen grantiga sazovor bo‘lib, STEM’da ayollarni rivojlantirish dasturi bo‘yicha AQShga borib keldi.
Chaqiruv signali, “Help Desk, Shaxnoza”, — Beeline xodimlarining har biriga tanish tovushlar kombinatsiyasi, uning ovozini eshitgan har bir inson qalbida iliqlikni his qila boshlaydi.
Ish jarayonlari bir soniyaga ham to‘xtab qolmasligi uchun g‘amxo‘r va shirinso‘z Shaxnoza tizimdagi yoki korporativ qurilmadagi nosozliklarni tezda bartaraf qiladi. Va albatta, hamma bilan ko‘tarinki kayfiyat ulashadi.
Ko‘rinishidan nozikkina bo‘lsa-da, Komila xakerlarning har qanday hujumini qaytaradi hamda har qanday murakkab masalalarni ishonchli hal qiladi. Tashkiliy tizimda o‘zgarishlar ro‘y berayotgan paytda, Komila deyarli bir yil davomida kompaniya kiberxavfsizligi uchun javob berdi — vazifani a’lo darajada uddaladi.
Nigora qaror qabul qilishda hammani maqsadga intiluvchanligi va qatʼiyati bilan hayratga soladi. U baza stansiyasini qurish uchun maydonlarni arendaga olish boʻyicha muzokaralar oʻtkazib, mamlakatning istalgan nuqtasida mijozlar uchun aloqani yoʻlga qoʻyib beradi. Nigora kabi xodimlar sharafi bilan olisda joylashgan aholi punktlari hamda yetib borish qiyin boʻlgan lokatsiyalarda ham aloqa qamrovi paydo boʻladi.
Nafisaning hushyorligi va toʻliq konsentratsiyasi tufayli efirdagi hatto eng kichik buzilishlar ham nazardan chetda qolmaydi, har bir baza stansiyasining holati real vaqt rejimida nazorat ostida qoladi. Avariya holatlari yoki detallar buzilib qolganligi haqida ma’lumotlarni birinchilardan bo‘lib aniqlaydi va ko‘z ochib-yumguncha chora tariqasida nosozlikni bartaraf etish uchun brigadani yo‘llaydi. Nafisaning reaksiyasi tufayli aloqa shunchalar tez tiklanadiki, mijozlar buni hatto payqashga ulgurishmaydi.
Nigina Kurbanova
Texnologiyalar mijozlarimiz hayotining uzluksiz bir qismiga aylandi, aksariyati — Beeline Uzbeksitan ilovasining ishlab chiqaruvchilari jamoasidan Niginaning sharofati bilan. Har kuni u xizmatlarimizni oddiy va 24/7 foydalanishga imkon yaratib beradi, eng asosiysi — interfeysni takomillashtirish va foydalanuvchiga qulaylik yaratishda ishtirok etadi.

Главная/Новости/8 историй о девушках Beeline, без которых наш бизнес сложно вообразить
По нашим измерительным приборам на этих фото зашкаливает не только красота – здесь также запредельная концентрация интеллекта, упорства и таланта 🔥
В честь праздника весны чествуем наших прекрасных девушек, которые каждый день бросают вызов стереотипам о «мужской профессии» и вносят огромный вклад в целую индустрию на уровне страны
Алина Ахмеджанова
Каждая базовая станция в стране – её детище, ведь она контролирует все этапы воплощения ее в жизнь, начиная с процесса строительства и заканчивая получением разрешительных документов для того, чтобы «включить» станцию в эфир. Уверены, она наизусть знает название всех базовых станций и сможет по памяти повторить их координаты.
Анна Джиянова
Все процессы компании автоматизированны и существуют в виртуальном мире, состоящем из нескольких программ. Они созданы силами разработчиков Beeline, в том числе и Ани. И эти системы работают слаженно и синхронизированы между собой благодаря тому, как мастерски она управляет ими каждый день.
Юлия Тян
Все, кто знают Юлю, отзываются о ней как о девушке «с жестким стержнем и активной жизненной позицией». Вполне заслуженно – она успевает за день выполнить бесчисленное количество задач, говорит на одном языке с «железом» и успешно модернизирует нашу сеть.
Недавно Юля выиграла грант TechWomen и съездила в США по программе развития для женщин в STEM.
Шахноза Хамитова
Позывной гудок, «Help Desk, Шахноза», – знакомая каждому сотруднику Beeline комбинация звуков, и всем кто слышит ее сразу становится теплее на душе.
Отзывчивая и доброжелательная, Шахноза быстро устраняет любые неполадки в системах или корпоративном оборудовании, чтобы рабочие процессы не страдали ни секунды. И конечно, дарит всем позитивное настроение.
Камила Эркинова
С виду хрупкая и утонченная, Камила отражает любые хакерские атаки и хладнокровно решает даже самые критические ситуации. Пока были изменения в организационной структуре, Камила год практически одна отвечала за кибербезопасность компании – и справилась с задачей блестяще.
Нигора Ходжаева
Нигора восхищает всех своей целеустремлённостью и твердостью в принятии решений. Она ведет переговоры по аренде площадок для строительства базовых станций и делает связь доступной для клиентов в любой точке страны. Нигора – одна из тех сотрудников, благодаря которым связь появляется даже в отдаленных населенных пунктах и труднодоступных локациях.
Нафиса Сакаева
Зоркий глаз и абсолютная концентрация Нафисы не упускают из виду малейшие помехи в эфире и мониторят состояние каждой базовой станции в режиме реального времени. Она первая узнаёт об аварийных ситуациях или поломке деталей и действует решительно и молниеносно, направляя бригаду на устранение проблем. Благодаря реакции Нафисы связь быстро восстанавливается, и ее отсутствие проходит незаметно для клиентов.
Нигина Курбанова
Технологии прочно вошли в жизнь наших клиентов, и многие из них — благодаря Нигине из команды разработки приложения Beeline Uzbekistan. Каждый день она делает наши услуги простыми и доступными 24/7, а главное – участвует в улучшении интерфейса и создании удобства пользования.