“Beeline Uzbekistan” mazkur yilning 29-iyunidan 19-iyuliga qadar O’zbekistonning deyarli barcha shahar, tuman va viloyatlarida, hamda Qoraqalpog’iston respublikasida qo'shimcha 479 ta yangi aloqa obyektlari ishga tushirilgani haqida xabar beradi! Shunday qilib, yil boshidan hammasi bo'lib 1603 ta turli texnologiyalar bo’yicha yangi bazaviy stansiyalari ishlashni boshladi.
O'rnatilgan uskunalar yuqori aloqa sifatini quyidagi aholi istiqomat qiladigan joylarda ta'minladi:
Toshkent shahri
Bektemir tumani (Rohat ko'chasi), Sirg'ali tumani (S. Tolipov, Yangi Sergeli ko'chalari va Sergeli mavzesi-4), Mirobod tumani (Munis, Talimarjon, Olimbekova va Oybek ko'chalari), Uchtepa tumani (Katta Xirmontepa, To'qimachi, Shayx-Zoda va Chilonzor 31-kvartal), Chilonzor tumani (Qatortol va Muqimiy Bunyodkor ko'chalari), Shayxontohur tumani (Ko'kcha Darvoza, Farobiy ko'chalari va S-26), Yunusobod tumani (Niyoziy, Proektno Gruzovaya ko'chalari va 19 kvartal), Yakkasaroy tumani (Bog'ibo'ston va S. Mashxadiy ko'chalari), Yashnobod tumani (Tol-Ariq va Fargona Yo'li ko'chalari), Olmazor tumani (Shifokorlar ko'chasi);
Toshkent viloyati
To'ytepa shahri (Toshkent Yo'li ko'chasi), Chirchiq shahri (Yubileynaya ko'chasi, 10 va 8-mikrorayon), Angren shahri (Mustaqillik maydoni) , Bekobod tumani (A.Navoiy MFY), Bo'stonliq tumani (Navobod mahallasi), Zangiota tumani (Loyixachi ko'chasi va Istiqlol mahallasi), Quyichirchiq tumani (Mingchinor qishlog'i), Qibray tumani (Qoramurt ko'chasi), O'rtachirchiq tumani (J.Jaborov, X.Yuldasheva ko'chalari, Sholikor mahallasi va Yangi xayot qishloq'i), Yuqorichirchiq tumani (A. Yassaviy, Ittifoq qishloqlari va Do'stlik mahallalari) va Yangiyo'l tumani (Birlik ko'chasi, Navro'z mahallasi va A. Artiqova qishlog'i);
Andijon viloyati
Andijon shahri (O'zbekiston ko'chasi), Oltinko'l tumani (Maslaxat MFY va Suvulduz QFY), Marxamat shahri (Mustaqillik ko'chasi), Andijon tumani (Xarabek QFY), Asaka tumani (Komolot, Obod MFY, O'zbekistan QFY va Vokzalnaya ko'chasi), Buloqboshi tumani (Mayarik MFY), Asaka shahri (I. Buxoriy ko'chasi), Paytug' shahri (Yo'ldoshev va Ch.Azimov ko'chalari), Xonobod shahri (Xon Tog' qishlog'i), Xo'jaobod tumani (Xo'jaobod QFY) va Shahrixon tumani (Toshtepa QFY);
Buxoro viloyati
Buxoro shahri (Jubor va Ko'ksaroy ko'chalari), Vobkent tumani (So'fidexqon, Yangikent va Latif Sovungar QFY), Vobkent shahri (A. Donish ko'chasi), Kogon shahri (Zebiniso ko'chasi), Qorovulbozor (Eshmetova ko'chasi), G'ijduvon tumani (Uzalon, Abadiy qishlog'i, Dodarak va Firishkent QFY), Kogon tumani (B. Naqshband QFY) va Romitan tumani (Yomg'ir qishlog'i);
Jizzax viloyati
Jizzax shahri (Qassoblik, Kimyogar, Madaniyat, Navro'z, Xalkabod mahallalari, Beshquvir, A. Sadullaev, X. Do'stligi, Sh. Rashidov, R. Isaeva ko'chalari va Xalqlar Do'stligi xiyoboni), Jizzax viloyati (Ziyokor, Qulama QFY va Tokchilik SHFY);
Farg’ona viloyati
Farg'ona shahri (Ozodlik MFY), Oltiariq tumani (Yangiturmush MFY va Oqbuyra qishlog'i), Beshariq tumani (Jarboshi qishlog'i), Qo'qon shahri (Zakiy Validiy ko'chasi), Quva tumani (Do'stlik QFY, N. Mannonov, Qayqubod va M. Umirdinov ko'chalari), Rishton tumani (Zaxidan qishlog'i), Toshloq tumani (Zarkent qishlog'i), O'zbekiston tumani (Kichik Tagob, Konizar, Kul Elash qishlog'i va Turkiston ko'chasi), Farg'ona tumani (Vodil va Xonkiz qishloqlari) va Yozyovon tumani (Chuyonobod, Navbahor va Andijon ko'chalari);
Sirdaryo viloyati
Guliston shahri (Bog'ishamol, Axillik, Farxod, N. Zokirova va Anorov ko'chalari), Sirdaryo shahri (Temir Yo'l va O'zbekiston ko'chalari), Sardoba tumani (Navoiy va Paxtaobod qishloqlari) va Boyovut tumani (Boyovut-1 qishlog'i);
Qashqadaryo viloyati
Qarshi shahri (O'zbekiston, Beshkent yo'li, Jayxun, Sohibkor, O'zbekiston ovozi, Xonobod, Beshkent avtomagistrali, Kat MFY, Maxtumquli mahallasi), Koson shahri (Mug'jagul mahallasi va Sanoatchilar ko'chasi), Kitob shahri (Buyuk Ipak yo'li va S.Rahimov ko'chalari), Muborak shahri, Chiroqchi shahri (Chiroqchi va Yangiqurilish ko'chalari), Shahrisabz shahri (To'rtko'l va Buyuk ipak yo'li ko'chalari), Qamashi shahri (Ma'rifat ko'chasi), Qamashi tumani (Qiziltepa QFY), Qarshi tumani (Yertepa QFY va Mustaqillik qishlog'i), Koson tumani (Oqtepa va Pudina qishloqlari), Qiziriq tumani (Bandijon QFY), Kitob tumani (Kasalxona, Yangiobod qishlog'i va General Jo'rabekov ko'chasi), Uzun tumani (Shaxrinov mahallasi), Chiroqchi tumani (Xushaqo'rg'on va Mustaqillik ko'chalari), Shahrisabz tumani (Mirob, Taraqqiyot ko'chalari, Eskidayaq qishlog'i va Uymovit MFY) va Yakkabog' tumani (Sovuqbuloq qishlog'i);
Namangan viloyati
Namangan shahri (3 va 5-mikrorayon, 7-Mingchinor, Oromgoh mavzesi, To'qimachi, Uychi ko'chalari), Pop shahri, Toshbuloq shahri (Katta Tashbulak mahallasi), Chust shahri (Bofanda, Ipak yo'li, Fayazov va Chustiy ko'chalari), Kosonsoy tumani (Chindovul QFY), Pop tumani (Uyg'ur qishlog'i), To'raqo'rg'on tumani (Katagonsaroy va Xujand qishloqlari), Uychi tumani (G'ayrat qishlog'i), Chortoq tumani (Istiqlol MFY), Chust tumani (Olmos SHFY) va Yangiqo'rg'on tumani (Birlashgan QFY);
Navoiy viloyati
Navoiy shahri (X. Do'stligi, Zarapetyan, Bulat, Galaba, Guliston, Jasorat, Ibn Sino, Imom al-Buxoriy, Memorlar, Navoiy, S. Ayniy, Tarobiy, X. Do'stligi shoh kuchasi, RTS Navoiy va Tinchlik qo'rg'oni), Zarafshon shahri (12-mikrorayon), Karmana shahri (Karmana va Karmiyev ko'chasi), Karmana tumani (Argun, Ibn Sino, Navro'z MFY, Madaniyat QFY, Bobur va Usta Shirin ko'chalari), Qiziltepa tumani (Gulbog' MFY, Vangozi QFY, Toshrabot qishlog'i va Ozodlik ko'chasi) va Navbahor tumani (Beshrabot qishlog'i);
Samarqand viloyati
Samarqand shahri (Chuponota mavzesi, Gagarin, Spitamen Shox, Titova va Universitet bulvari ko'chalari), Urgut shahri (Navoiy Shox ko'chasi), Kattaqo'rg'on shahri (U. Yusupov ko'chasi), Ishtixon tumani (Mitan qishlog'i), Kattaqo'rg'on tumani (Jumaboy QFY va Miralieva ko'chasi), Nurobod tumani (Norbuloq qishlog'i), Pastdarg'om tumani (Istiqbol MFY, Nayman va Charxin qishloqlari), Samarqand tumani (Do'stlik, Chuponota mavzesi va Yangi xayot mahallasi), Tayloq tumani (Adas va Tayloq EKT) va Urgut tumani (Jartepa, Pochvon, Mirzoqishloq va Jartepa qishlog'i);
Surxondaryo viloyati
Termiz shahri (Ibn Sino, Marg'iloniy, A. Ikromov, A. Temur, Oybarchin, S. Termiziy va T. Saidalieva ko'chalari), Sho'rchi shahri (Bobur mahallasi va Mustaqillik ko'chasi), Angor tumani (Al-Termiziy ko'chasi), Denov shahri (Farruxiy ko'chasi), Jarqo'rg'on shahri (O'zbekiston ko'chasi), Sariosiyo shahri (Do'stlik mahallasi), Muzrabot tumani (Taskent qishlog'i), Sariosiyo tumani (M. Ulug'bek ko'chasi) va Uzun tumani (O'zbekiston ko'chasi);
Xorazm viloyati
Urganch shahri (A. Qodiriy, A. Temur, Amudaryo, Baynalmilanchilar, O'zbekiston, O'zbekiston ovozi, Fayazov, Xonkinskaya, Xonka, E. Rahimov va Yangiarik ko'chalari), Xanka shahri (Xalqlar do'stligi ko'chasi), Xiva shahri (A. Temur ko'chasi), Pitnak shahri (Hazorasp ko'chasi va M. Ulug'bek shaharchasi), Urganch tumani (Mustaqillik ko'chasi va Shermatlar ko'chasi), Xanka tumani (Ilgor va Turkiston mahallalari), Xiva tumani (Gandimiyon qishlog'i) va Shovot tumani (Xitoy, Qatqala qishloqlari, Zavodchilar, Turkmaniston ko'chalari, Chigatoy qishlog'i, Kangli QFY);
Qoraqalpog’iston respublikasi
Nukus shahri (Xodjeyli avtomagistrali, Qiziltkent, Qizketken qishloqlari, Berdah guzari, Yernazar Alako'z, Qoraqalpog'iston, A. Dabilova, To'rtko'l guzar, Qiyat qala, A. Dosnazarov ko'chalari va 21-mikrorayon), To'rtko'l tumani (A. Durdiyev QFY), Taxiatash shahri (SH. Rashidov, S. Avezova va Babanov ko'chalari), Xodjeyli shahri (Xodjeyli, Jipek yo'li, va Matanot ko'chalari), Xojeyli tumani (Mustakillik QFY), Chimboy tumani (Tazg'ara), Ellikqal'a tumani (Toza Amirobad QFY), Qo'ng'irot shahri (S. Ermaganbetova ko'chasi) va Beruniy tumani (Navoiy qishlog'i).

Beeline Uzbekistan рад сообщить, что с 29 июня по 19 июля текущего года дополнительно запущены ещё 479 объектов связи в новых локациях практически во всех городах, районах и областях Узбекистана, а также республике Каракалпакстан!
С начала года до настоящего времени, таким образом, по всей стране заработали 1603 новых базовых станций различных технологий.
Новые объекты связи теперь есть и по следующим адресам:
г. Ташкент
Бектемирский район (ул. Рохат), Сергелийский район (ул. С. Толипова, Янги Сергели, массив Сергели 4), Мирабадский район (ул. Мунис, Талимаржон, Олимбекова и Ойбека), Учтепинский район (ул. Катта Хирмонтепа, Тукимачи, Шейх-Заде, Чиланзар 31-квартал), Чиланзарский район (ул. Катартал, Мукими, Бунедкор), Шайхантахурский район (ул. Кукча Дарбоза, Фаробий, Ц-26), Юнусабадский район (ул. Ниезий, Проектно-Грузовая, 19 квартал), Яккасарайский район (ул. Богибостон и С. Машхадий), Яшнабадский район (ул. Тал-Арык и Фаргона Йули), Алмазарский район (ул. Шифокорлар);
Ташкентская область
г. Тойтепа (ул. Ташкент Йули), г. Чирчик (ул. Юбилейная, 10-ый и 8 - микрорайон), г. Ангрен (площадь Мустакиллик);
Бекабадский район (МСГ «А. Навои»), Бостанлыкский район (махалля «Навобод»), Зангиатинский район (ул. Лойихачи, махалля «Истиклол»), Куйичирчикский район (поселок «Мингчинор»), Кибрайский район (ул. Корамурт), Уртачирчикский район (ул. Ж.Жаборова, Х.Юлдашева, махалля «Шоликор», поселок «Янгихаёт»), Юкоричирчикский район (посёлки «А. Яссавий», «Иттифок», махалля «Дустлик»), Янгиюльский район (ул. Бирлик, махалля «Навруз», поселок «А.Артыкова»);
Андижанская область
г. Андижан (ул. Узбекистанская), Алтынкульский район (МСГ «Маслахат» и ССГ «Сувюлдуз»), г. Мархамат (ул. Мустакиллик), Андижанский район (ССГ «Харабек»), Асакинский район (МСГ «Камолот», «Обод», ССГ «Узбекистон», ул. Вокзальная), Булакбашинский район (МСГ «Маярик»), г. Асака (ул. И. Бухорий), г. Пайтуг (ул. Юлдашева и Ч. Азимова), г. Ханабад (поселок «Хон Тог»), Ходжаабадский район (ССГ «Хужаобод»), Шахриханский район (ССГ «Тоштепа»);
Бухарская область
г. Бухара (ул. Жубор и Куксарой), Вабкентский район (ССГ «Суфидехкон», «Янгикент» и «Латиф Совунгар»), г. Вабкент (ул. А. Дониша), г. Каган (ул. Зебинисо), г. Караулбазар (ул. Эшметова), Гиждуванский район (село «Узалон», поселок «Абадий», ССГ «Додарак» и «Фиришкент»), Каганский район (ССГ «Б.Накшбанд»), Ромитанский район (поселок «Ёмгир»);
Джизакская область
г. Джизак (махалли «Кассаблик», «Кимёгар», «Маданият», «Навруз», «Халкобод», ул. Бешкувир, А. Саъдуллаева, Х. Дустлиги, Ш.Рашидова, Р. Исаева и проспект «Халклар дустлиги»), Джизакский район (ССГ «Зиёкор», «Кулама» и ГСГ «Токчилик»);
Ферганская область
г. Фергана (МСГ «Озодлик»), Алтыарыкский район (МСГ «Янги турмуш», село «Окбуйра»), Бешарикский район (поселок «Жарбоши»), г. Коканд (ул. Закий Валидий), Кувинский район (МСГ «Дустлик», ул. Н.Маннонова, Кайкубод и М.Умирдинова), Риштанский район (поселок «Захидан»), Ташлакский район (поселок «Заркент»), Узбекистанский район (поселок «Кичик Тагоб», села «Конизар», «Кул Элаш» и ул. Туркистан), Ферганский район (поселки «Вуадиль» и «Хонкиз»), Язъяванский район (поселки «Чуянобод», «Навбахор» и ул. Андижан);
Сырдарьинская область
г. Гулистан (махалли «Богишамол», «Ахиллик», ул. Фарход, Н. Закирова и Анорова), г. Сырдарья (ул. Темир Йул и Узбекистанская), Сардобинский район (поселки «Навои» и «Пахтаабад»), Баяутский район (поселок «Баяут-1»);
Кашкадарьинская область
г. Карши (ул. Узбекистанская, Бешкент йули, Жайхун, Сохибкор, Узбекистон овози, Ханабад, Бешкентское шоссе, МСГ «Кат», махалля «Махтумкули»), г. Касан (махалля «Мугжагул» и ул. Саноатчилар), г. Китаб (ул. Буюк Ипак йули и С. Рахимова), г. Мубарек, г. Чиракчи (ул. Чиракчи и Янги курилиш), г. Шахрисабз (ул. Турткуль и Буюк ипак йули), г. Камаши (ул. Маърифат), Камашинский район (ССГ «Кизилтепа»), Каршинский район (ССГ «Ертепа» и поселок «Мустакиллик»), Касанский район (поселок «Октепа» и село «Пудина»), Кизирикский район (ССГ «Бандихон»), Китабский район (больница, поселок «Янгиобод» и ул. генерала Джурабекова), Узунский район (махалля «Шахринов»), Чиракчинский район (поселок «Хушакургон» и ул. Мустакиллик), Шахрисабзский район (ул. Мироб, Тараккиет, поселок «Эскидайяк» и МСГ «Уймовит»), Яккабагский район (поселок «Совукбулок»);
Наманганская область
г. Наманган (3-ий и 5-ый микрорайоны, 7-Мингчинор, массив «Оромгох», ул. Тукимачи, Уйчи), г. Пап, г. Ташбулак (махалля «Катта Ташбулак»), г. Чуст (ул. Бофанда, Ипак йули, Фаязова и Чустий), Касансайский район (ССГ «Чиндовул»), Папский район (поселок «Уйгур»), Туракурганский район (поселки «Катагонсарой» и «Хужанд»), Уйчинский район (село «Гайрат»), Чартакский район (МСГ «Истиклол»), Чустский район (МСГ «Олмос»), Янгикурганский район (ССГ «Бирлашган»);
Навоийская область
г. Навои (ул. Х. Дустлиги, Зарапетян, Булата, Галаба, Гулистон, Жасорат, Ибн Сино, Имом Ал-Бухорий, Меморлар, Навои, С. Айний, Таробий, РТС Навои, Тинчлик кургони), г. Зарафшан (12-й микрорайон), г. Кармана (Кармана и улица Кармиева), Карманинский район (МСГ «Аргун», «Ибн Сино», «Навруз», ССГ «Маданият», ул. Бобура и Уста Ширин), Кизилтепинский район (МСГ «Гулбог», ССГ «Вангози», поселок «Тошработ» и ул. Озодлик), Навбахорский район (поселок «Бешработ»);
Самаркандская область
г. Самарканд (массив «Чупаната», ул. Гагарина, Спитамен шох, Титова, Университетский бульвар), г. Ургут (ул. Навои шох), г. Каттакурган (ул. У. Юсупова), Иштиханский район (cело «Митан»), Каттакурганский район (ССГ «Жумабой» и ул. Миралиева), Нурабадский район (cело «Нурбулак»), Пастдаргомский район (МСГ «Истикбол», поселки «Найман» и «Чархин»), Самаркандский район (ССГ «Дустлик», массив «Чупаната» и махалля «Янги хает»), Тайлакский район (поселок «Адас» и Тайлакский РЭС), Ургутский район (ССГ «Джартепа», «Почвон», «Мирзокишлок», поселок «Джартепа»);
Сурхандарьинская область
г. Термез (ул. Ибн Сино, Маргилоний, А. Икромова, А.Темура, Ойбарчин, С. Термизий и Т.Сайдалиева), г. Шурчи (махалля «Бобур», ул. Мустакиллик), Ангорский район (ул. Аль-Термизий), г. Денау (ул. Фаррухий), г. Джаркурган (ул. Узбекистан), г. Сариосиё (махалля «Дустлик»), Музрабадский район (поселок «Таскент»), Сариасийский район (ул. М. Улугбека), Узунский район (ул. Узбекистан);
Хорезмская область
г. Ургенч (ул. А. Кодирий, А.Темура, Амударья, Байналмилалчилар, Узбекистанская, Узбекистон овози, Фаязова, Ханкинская, Хонка, Э. Рахимова и Янгиарык), г. Ханка (ул. Халклар Дустлиги), г. Хива (ул. А. Тимура), г. Питнак (ул. Хазарасп, городок М. Улугбека), Ургенчский район (ул. Мустакиллик, поселок «Шерматлар»), Ханкинский район (махалли «Илгор» и «Туркистон»), Хивинский район (поселок «Гандимиен»), Шаватский район (поселки «Хитой», «Каткала», ул. Заводчилар, Туркменистон, село «Чигатой», ССГ «Кангли»);
Республика Каракалпакстан
г. Нукус (Ходжейлийское шоссе, поселки «Кызылкент», «Кызкеткен», ул. Бердах гузары, Ерназара Алакоза, Каракалпакстан, А. Дабылова, Турткуль гузар, Кият Кала, А.Досназарова, 21-микрорайон), Турткульский район (ССГ «А. Дурдиева»), г. Тахиаташ (ул. Ш. Рашидова, С Авезова, Бабанова), г. Ходжейли (ул. Ходжелийская, Жипек жолы, Матанат), Ходжейлийский район (ССГ «Мустакиллик»), Чимбайский район (Тазгара), Элликкалинский район (ССГ «Тоза Амиробад»), г. Кунград (ул. С. Ермаганбетова), Берунийский район (поселок «Навои»).