1.1. «Musiqani tinglang va sovrinlarni yutib oling!» aksiyasining qoidalari (keyingi o‘rinlarda «Qoidalar» deb yuritiladi) ushbu aksiyani o‘tkazish tartibini (keyingi o‘rinlarda «Aksiya» deb yuritiladi), ishtirok etish shartlarini, shuningdek sovrin, uni Aksiya g‘olibiga taqdim etish tartibi va shartlarini belgilaydi.
1.2. Aksiya «Unitel» MChJ (Beeline SB) (keyingi o‘rinlarda Kompaniya deb yuritiladi) tomonidan «Beeline Music & Radio» xizmatini ommalashtirish, Instagram ijtimoiy tarmog‘idagi obunachilar sonini ko‘paytirish maqsadida o‘tkazilmoqda.
1.3. Aksiya muddati:
Aksiyaning boshlanishi: 30.11.2022 (Toshkent vaqti bilan) soat 00:00 dan boshlanadi.
Aksiyaning yakuni: 28.12.2022 yil, (Toshkent vaqti bilan) soat 23:59 gacha.
Aksiya natijalarini e’lon qilish: 29.12.2022 y.
Sovrinlarni ro’yxatdan o’tkazish 29.12.2022 dan 12.01.2023 gacha.
Aksiyaning sovrinlar jamgʻarmasi:
G’oliblarni tasodifiy sonlar generatori orqali aniqlaymiz https://www.random.org/ .
Natijalarga ko‘ra (30.11.2022 yil Toshkent vaqti bilan soat 00:00:00 dan – 28.12.2022 yil 23:59:59 gacha).
Quyidagi sovrinlar o’ynaladi:
1-o‘rin – Iphone 13 Pro;
2-o‘rin – Sony WH-1000XM4 simsiz quloqchinlar;
3-o‘rin – «Airpods PRO» quloqchinlari.
Sovrinlar tanlovida qanday ishtirok etish mumkin:
1. «Beeline Music & Radio» ilovasini AppStore yoki Google Play-dan yuklab olish kerak.
2. «Beeline Music & Radio» ilovasida musiqalarni tinglash kerak.
1.4. Sovrinlarni rasmiylashtirish: 29.12.2022 dan 12.01.2023 gacha (shu jumladan).
1.5. Aksiya o’tkaziladigan hudud: O’zbekiston Respublikasi
2. Aksiya ishtirokchilarining huquq va majburiyatlari
2.1. Aksiyada ishtirok etish uchun quyidagi talablarga amal qilinishi kerak:
i. Abonent – 18 yoshga to’lgan O’zbekiston Respublikasining rezidenti bo’lgan jismoniy shaxs hisoblanadi;
ii. Abonent aksiya davrida «Beeline Music & Radio» mobil ilovasining obunachisi hisoblanadi;
iii. Aksiya paytida foydalanuvchi ilovaga kirib, musiqa/treklarni tinglashi kerak;
iii. Aksiya vaqtida Foydalanuvchi ilovaga kirib musiqa/treklarni tinglashi kerak, Foydalanuvchilarga o’yin shartlari haqida SMS-xabar keladi;
iv. Foydalanuvchi «Beeline Music & Radio» xizmatiga (kunlik/oylik obunaga) ulangan bo’lishi kerak, shuningdek, aksiya ishtirokchisining tarifida «Beeline Music & Radio» xizmati ulangan bo’lishi kerak;
v. Tashkilotchi Kompaniya qarindoshlari, shuningdek, Tashkilotchi Kompaniya xodimlari аksiyada qatnashish huquqiga ega emaslar va o’yinda ishtirok etishga ruxsat etilmaydi.
2.2. Yuqoridagi talablarga javob bermaydigan abonentlar Aksiyada ishtirok etish va sovrinni olish huquqiga ega emaslar.
2.3. Aksiya ishtirokchilari aksiyada ishtirok etish va yutuq olish bilan bog‘liq barcha harakatlarni aksiya shartlarida belgilangan muddatlarda bajarishlari shart.
2.4. Tashkilotchi Kompaniya Aksiya uchun tanlov o’tkazishi va Aksiya g’olibiga sovg’alarni taqdim etishi shart.
2.5. Tashkilotchi Kompaniya Aksiya Ishtirokchisi haqida uchinchi shaxslarga ma’lumot berishga haqli emas, O’zbekiston Respublikasining ushbu qoidalarida va amaldagi qonun hujjatlarida nazarda tutilgan hollar bundan mustasno.
2.6. Kompaniya Aksiya Ishtirokchilari bilan yozma muzokaralar yoki boshqa aloqalarga kirishmaslik huquqini o‘zida saqlab qoladi. Ushbu Qoidalarda ko‘rsatilgan yoki O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligi talablaridan kelib chiqqan hollar bundan mustasno.
3. Ishtirok etish shartlari
3.1. Aksiyada ishtirok etish uchun quyidagilarni amalga oshirish kerak:
3.1.1. «Beeline Music & Radio» ilovasini iOs yoki Androidga asoslangan operasion tizimga ega bo’lgan qurilmaga yuklab olib, tizimga kirgan holda xizmatning kunlik yoki oylik obunani faollashtirish lozim yoki foydalanuvchining tarif rejasida «Beeline Music & Radio» xizmati kiritilgan bo’lishi kerak;
3.1.2. Ilovada musiqiy kontentni tinglash kerak;
3.2. Aksiyada quyidagi holatlarda ishtirok etishmaydi:
3.2.1. Web-versiya Foydalanuvchilari (shu jumladan mobil web-versiya orqali ham)
3.2.2. Yuqoridagi shartlardan kamida bittasini bajarmaganlar yoki ishtirokchining talablariga javob bermaydigan foydalanuvchilar (2.1-band)
3.3. Aksiyada ishtirok etish orqali foydalanuvchilar aksiya qoidalari va uni o’tkazish shartlari bilan tanishganliklarini va rozi ekanliklarini tasdiqlaydilar.
4. Mukofot fondi
4.3. Sovrin jamg’armasini shakllantirish manbai Tashkilotchi Kompaniya – Unitel MChJ hisoblanadi. Aksiyaning mukofot jamg‘armasi:
– Iphone 13 Pro, narxi – 15 995 925,00000 so‘m;
– Sony WH-1000XM4 simsiz quloqchinlar, narxi – 4 166 910,00000 so‘m;
– Airpods PRO quloqchinlar, narxi – 2 903 175,00000 so‘m.
5. Sovrin jamg’armasini o’tkazish tartibi
5.1. Tanlov quyidagi tarzda o’tkaziladi:
i. Aksiya boshlanganligi to‘g‘risidagi e’lon Facebook, Instagram, Google Ads ijtimoiy tarmoqlarida, Beeline Uzbekistan rasmiy sahifasida (https://beeline.uz), Beeline TV ilovasidagi ichki resurslarda va rasmiy saytlarda joylashtiriladi. Beeline Uzbekistan Telegram kanali, shuningdek Beeline Uzbekistan ilovasida.
ii. G’oliblarni aniqlash natijalari kompaniyaning ijtimoiy tarmoqlarida (Facebook, Instagram) aksiya tugagandan so’ng (26.12.2022) g’olibning telefon raqamining bir qismini ko’rsatgan holda joylashtiriladi.
5.2. O‘yinda g‘olib bo‘lgan ishtirokchilar yutuq haqida o‘yin o‘tkazilgan paytdan e’tiboran 15 (o’n besh) ish kuni ichida telefon raqamiga qo‘ng‘iroq qilib, xabardor qilinadi.
6. Yutuqlarni olish tartibi, muddatlari, joyi va shartlari
6.1. Sovrinni berish 29.12.2022 dan 12.01.2023 gacha (shu jumladan) quyidagi manzilda amalga oshiriladi: Toshkent, Buxoro ko’chasi, 1 ish kunlari soat 9:00 dan 18:00 gacha.
6.2. Yutuqlarni olish uchun Aksiya g‘olibi Ishtirokchisi Kompaniyaga quyidagi hujjatlar va ma’lumotlarning haqiqiy asl nusxalarini taqdim etadi:
i. pasport va doimiy yashash joyi haqidagi ma’lumot;
ii. G’olib deb topilgan raqam Aksiya G’olibining nomida bo’lishi kerak, hamda G’olib bo’lgan Ishtirokchi o’z raqamining sim-kartasini taqdim etgan holda murojaat qilishi kerak.
6.3. Agar biron sababga ko’ra g’olib qimmatbaho sovrinni shaxsan olish imkoniga ega bo’lmasa, u boshqa shaxsga sovrinni olish uchun notarial tasdiqlangan ishonchnoma berishi mumkin.
6.4. Bunda, a bandida ko’rsatilgan hujjatlarga qo’shimcha ravishda ishonchli shaxs tomonidan mukofot olgan jismoniy shaxs yuqorida ko’rsatilgan hujjatlarni taqdim etish kerak:
i. pasportingizning asl nusxasi;
ii. G’olib bo’lgan Ishtirokchi raqam sim-kartasini taqdim etgan holda murojaat qilishi kerak;
iii. qimmatbaho yutuqni olish va yutuqni olish bilan bog‘liq hujjatlarni imzolash uchun notarial tasdiqlangan ishonchnomaning asl nusxasi, yutuq abonentning vakolatli shaxsi tomonidan olingan taqdirda.
6.5. G‘olib aksiya yutganligi haqidagi xabarni olgan kundan boshlab 2 (ikki) ish kuni ichida yutuqni rasmiylashtirish uchun yuqorida sanab o‘tilgan hujjatlarni1 taqdim etishi shart. Kompaniya belgilangan muddatda zarur hujjatlarni ololmasa yoki taqdim etilgan hujjatlar Aksiya talablariga va O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga mos kelmasa, g‘olibga sovrinni berishni rad etish huquqini o‘zida saqlab qoladi.
6.6. G‘oliblar tomonidan sovrinni olishi munosabati bilan yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan barcha to‘lovlar, shu jumladan aksiya uchun soliq oqibatlarini Tashkilotchi Kompaniya o‘z zimmasiga oladi (jumladan, shaxsiy daromad solig‘i) aksiya tashkilotchisi tomonidan to‘lanishi kerak.
6.7. Sovrin g’olibga Kompaniya tomonidan qo’shimcha ravishda belgilangan joyda topshiriladi.
6.8. Agar g’olib Toshkent shahrida yashamasa, Kompaniya g’olibning Toshkent shahriga borishi va qaytishi, uning mehmonxonada yashashi va ovqatlanishi bilan bog’liq har qanday xarajatlarni, shuningdek, sayohat bilan bog’liq boshqa barcha xarajatlarni to’lash majburiyatini o’z zimmasiga olmaydi.
6.9. Aksiya doirasidagi sovrinni pul ekvivalentiga almashtirish nazarda tutilmagan.
7. Aksiya shartlari haqida ishtirokchilarni xabardor qilish tartibi
7.1. Aksiya qoidalari va sovrin jamg‘armasi tarkibi https://beeline.uz saytida e’lon qilinadi. G‘olib haqidagi ma’lumotlar aksiya tugaganidan bir kun o’tib Kompaniyaning ijtimoiy tarmoqlarida e’lon qilinadi.
7.2. Agar g’olib ushbu Qoidalarda nazarda tutilgan barcha talab va shartlarga rioya qilmasa, Kompaniya g’olibni sovrin bilan ta’minlashni rad etishga haqli.
7.3. Kompaniya quyidagilar uchun javobgar emas:
i. ishtirokchilarning kompaniya tomonidan Facebook, Instagram ijtimoiy tarmoqlarida e’lon qilingan g‘oliblar ro‘yxati bilan tanishish imkoni yo‘qligi;
ii. ishtirokchilarning o‘z aybi yoki Ishtirokchi va/yoki Kompaniyaga bog‘liq bo‘lmagan boshqa sabablarga ko‘ra Sovrinni olish uchun zarur bo‘lgan ma’lumotlar/hujjatlarning olinmaganligi/kechiktirilganligi;
iii. ishtirokchilar tomonidan ushbu Qoidalarda nazarda tutilgan majburiyatlarni bajarmaslik (o’z vaqtida bajarmaslik);
iv. Aksiya g’olibi sovringa da’vo qilmasa yoki uni olishni rad qilgan taqdirda sovrinni qo‘lga kirita olmasa.
7.4. Agar o’yin g’oliblari 7.3-bandning iv bandiga muvofiq Sovrinni talab qilmasalar yoki rad etgan bo’lsalar, Kompaniya qo’shimcha o’yin o’tkazish huquqiga ega.
7.5. Ushbu Qoidalar shartlariga muvofiq Aksiyada ishtirok etish orqali Abonent Kompaniyaga o’zining shaxsiy ma’lumotlari va Aksiya davomida Kompaniyaga ma’lum bo’lgan boshqa ma’lumotlarni qayta ishlashga, shuningdek ularni uchinchi shaxslarga, shu jumladan O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonun hujjatlarida nazarda tutilgan hollarda huquqni muhofaza qilish funksiyalarini amalga oshirish.
i. Kompaniya Aksiya muddati davomida va shaxsiy ma’lumotlarni qayta ishlash maqsadiga erishilgunga qadar Abonent ma’lumotlarini dasturiy va texnik vositalar yordamida qayta ishlaydi. Shaxsiy ma’lumotlarni qayta ishlash deganda shaxsiy ma’lumotlar bilan bir yoki bir nechta harakatlarni (operatsiyalarni) amalga oshirish, shu jumladan shaxsiy ma’lumotlarni to’plash, tizimlashtirish, saqlash, o’zgartirish, qo’shish, foydalanish, taqdim etish, tarqatish, uzatish, shaxsiylashtirish va yo’q qilish tushuniladi;
ii. Aksiyada ishtirok etish orqali ishtirokchi ushbu Qoidalar bilan to‘liq tanishligini va ularga roziligini tasdiqlaydi.
iii. Kompaniya O‘zbekiston Respublikasining vijdonli xo‘jalik yurituvchi subyekti bo‘lib, o‘z faoliyatida qonunlarga qat’iy rioya qilish va tadbirkorlik faoliyatining ochiqligi prinsipiga asoslanadi.
iv. Aksiya bilan bog’liq barcha nizolar muzokaralar yo’li bilan hal qilinishi kerak. Nizo yuzaga kelgan kundan boshlab 60 kalendar kun ichida tinch yo‘l bilan kelishuvga erishishning iloji bo‘lmasa, nizo Fuqarolik ishlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Toshkent shahar Mirobod tumanlararo sudida ko‘rib chiqilishi kerak.

1.1. Правила проведения Розыгрыша «Слушай музыку и выигрывай призы!» (далее – «Правила») определяют порядок проведения данного Розыгрыша (далее – «Розыгрыш»), условия участия, а также приз, порядок и условия его выдачи победителю Розыгрыша.
1.2. Розыгрыш проводится ООО «Unitel» (ТМ Билайн) (далее – Компания) в целях продвижения услуги «Beeline music».
1.3. Период проведения Розыгрыша:
Начало Розыгрыша: с 00:00 часов (по времени г. Ташкент) 30.11.2022г.
Конец Розыгрыша: по 23:59 (по времени г. Ташкент) 28.12.2022г.
Оглашение результатов Розыгрыша: 29.12.2022 г.
Оформление выдачи призов с 29.12.2022г. по 12.01.2023г.
Призовой фонд Розыгрыша:
Победителей определим через генератор случайных чисел https://www.random.org/.
По итогам (с 00:00:00 30.11.2022г по 23:59:59 28.12.2022г – время по Ташкенту).
Разыгрываем призы:
1-е место — Iphone 13 Pro;
2-е место — беспроводные наушники Sony WH-1000XM4;
3-е место — наушники Airpods PRO.
Как стать участником розыгрыша призов:
1. Скачайте приложение Beeline Music & Radio из AppStore или Google Play.
2. Слушайте песни в приложении Beeline Music & Radio.
1.4. Оформление выдачи приза: с 29.12.2022г. по 12.01.2023г. (включительно).
1.5. Территория проведения Розыгрыша: Узбекистан
2. Права и обязанности участников Розыгрыша
2.1. К участию в Розыгрыша допускаются соответствующие следующим требованиям:
i. Абонент является физическим лицом, резидентом Республики Узбекистан, достигшим 18-летнего возраста;
ii. Абонент является подписчиком мобильного приложения Beeline Music в период проведения Розыгрыша;
iii. Пользователю необходимо заходить в приложении и прослушивать мелодии/треки в период проведении Розыгрыша, Пользователям будет приходить смс уведомление об условиях Розыгрыша;
iv. У Пользователя должна быть подключена услуга Beeline Music (дневная/месячная), а также участником розыгрыша может быть с тарифами включенный сервис Beeline Music;
v. Родственники Компании организатора, а также сотрудники Компании организатора не имеют права участвовать в розыгрыше и к розыгрышу не допускаются.
2.2. Абоненты, не соответствующие вышеуказанным требованиям, не имеют права на участие в Розыгрыше и на получение Приза.
2.3. Участники Розыгрыша обязаны выполнять все действия, связанные с участием в Розыгрыше и получением призов, в установленные условиями Розыгрыша сроки.
2.4. Компания организатор обязана провести Розыгрыш и предоставить призы выигравшему участнику Розыгрыша.
2.5. Компания организатор не вправе предоставлять информацию об участнике Розыгрыша третьим лицам, за исключением случаев, предусмотренных настоящими правилами и действующим законодательством Республики Узбекистан.
2.6. Компания оставляет за собой право не вступать в письменные переговоры либо иные контакты с участниками Розыгрыша кроме как в случаях, указанных в настоящих Правилах или на основании требований действующего законодательства Республики Узбекистан.
3. Условия участия
3.1. Для участия в розыгрыше необходимо:
3.1.1. Скачать приложение Beeline Music & Radio на устройство c ОС на базе iOs или Android, авторизоваться, а также либо активировать услугу с ежедневной или ежемесячной тарификацией, либо иметь тарифный план с включенным в него cервисом Beeline Music;
3.1.2. Прослушивать музыкальный контент в приложении;
3.2. Не принимают участие в розыгрыше:
3.2.1. Пользователи web версии (в том числе мобильной web версии)
3.2.2. Пользователи не выполнившие хотя бы одно из вышеперечисленных условий или не соответствующие требованиям участника (п.2.1)
3.3. Принимая участие в розыгрыше пользователи подтверждают, что ознакомлены и согласны с Правилами Розыгрыша и условиями его проведения.
4. Призовой фонд
4.3. Источником формирования призового фонда является Компания организатор — ООО «Unitel». Призовой фонд Розыгрыша:
— Iphone 13 Pro , со стоимостью 15 995 925,00 UZS;
— беспроводные наушники Sony WH-1000XM4, со стоимостью 4 166 910,00 UZS;
— наушники Airpods PRO, со стоимостью 2 903 175,00 UZS.
5. Порядок проведения розыгрыша призового фонда
5.1. Розыгрыш проводится следующим образом:
i. Объявление о начале розыгрыша будет размещено в социальных сетях Facebook, Instagram, Google Ads, на официальной странице Beeline Uzbekistan (https://beeline.uz), на внутренних ресурсах в приложении Beeline TV и в официальном Telegram канале Beeline Uzbekistan, а также в приложении Beeline Uzbekistan.
Победителей определит генератор случайных чисел https://www.random.org/.
ii. Результаты определения победителей размещаются в социальных сетях Компании (Facebook, Instagram) после окончания Розыгрыша (29.12.2022) с указанием части телефонного номера победителя.
5.2. Выигравшие участники Розыгрыша информируются о выигрыше звонком по номеру телефона, в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента проведения розыгрыша.
6. Порядок, сроки, место и условия получения выигрышей
6.1. Выдача приза осуществляется с 29.12.2022г. по 12.01.2023г (включительно) по адресу: Ташкент, ул. Бухара, 1 в рабочие дни по будням с 9:00 до 18:00
6.2. Для получения выигрыша победивший Участник Розыгрыша предъявляет Компании действительные оригиналы следующих документов и сведения:
i. паспорт с постоянным местом прописки;
ii. предъявить sim карту оформленную на Участника Розыгрыша, посредством которой Победитель стал участником Розыгрыша.
6.3. В случае если Победитель по каким-либо обстоятельствам не имеет возможности лично получить ценный приз, то он может оформить нотариально заверенную доверенность на другое физическое лицо для получения приза.
6.4. При этом физическое лицо, получающему приз по доверенности, в дополнение к документам, указанным в п. a. выше, необходимо предоставить следующие действительные документы:
i. оригинал своего паспорта;
ii. копию паспорта Победителя с данными о месте прописки;
iii. оригинал нотариально заверенной доверенности на получение ценного приза и на право подписи в документах, связанных с получением приза, при условии получения приза доверенным лицом абонента.
6.5. Победитель обязан предоставить перечисленные выше необходимые для документального оформления выигрыша документы в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения извещения о выигрыше в Розыгрыше. Компания оставляет за собой право отказать в выдаче приза победителю, если не получит необходимые документы в установленный срок, или, если предъявленные документы, не соответствуют требованиям Розыгрыша и действующего законодательства РУз.
6.6. Все платежи, включая налоговые последствия по Розыгрышу несет Компания организатор (включая НДФЛ), которые могут возникнуть в связи с получением приза победителями, должны оплачиваться организатором Розыгрыша.
6.7. Вручение приза победителю состоится в месте, дополнительно определенном Компанией.
6.8. В случае если Победитель не проживает в г. Ташкент, Компания не принимает на себя обязательства по оплате каких-либо расходов, связанных с проездом победителя Розыгрыша до г. Ташкент и обратно, его размещением в гостинице и питанием, а также всех остальных расходов, связанных с поездкой.
6.9. Замена приза в рамках Розыгрыша денежным эквивалентом не предусмотрена.
7. Порядок информирования участников Розыгрыша об ее условиях
7.1. Правила Розыгрыша и состав призового фонда будут опубликованы на интернет-сайте https://beeline.uz.. Информация о призере будет размещена в социальных сетях Компании на следующий день после окончания Розыгрыша.
7.2. Компания имеет право отказать победителю в предоставлении приза в случае невыполнения победителем всех требований и условий, предусмотренных в настоящих Правилах.
7.3. Компания не несет ответственность за:
i. невозможность участников ознакомиться со списком победителей, размещенным Компанией в социальных сетях Facebook, Instagram;
ii. неполучение/несвоевременное получение сведений/документов, необходимых для получения Приза по вине самих участников или по иным, не зависящим от воли Участника и/или Компании причинам;
iii. неисполнение (несвоевременное исполнение) участниками обязанностей, предусмотренных настоящими Правилами;
iv. неполучение победителями Розыгрыша Приза в случае не востребования их или отказа от них.
7.4. Компания имеет право провести дополнительный розыгрыш, в случае если победители Розыгрыша не востребовали или отказались от Приза согласно пункта 7.3, подпункт iv.
7.5. Принимая участие в Розыгрыше на условиях настоящих Правил, Абонент дает согласие Компании на обработку его персональных данных и иных сведений ставших известными Компании в процессе проведения Розыгрыша, а также их передачу третьим лицам, в том числе осуществляющим правоприменительные функции, в случаях, предусмотренных действующим законодательством РУз.
i. Компания в период проведения Розыгрыша и до момента достижения цели обработки персональных данных обрабатывает данные Абонента с использованием программно-аппаратных средств. Под обработкой персональных данных понимаются реализация одного или совокупности действия (операции) с персональными данными, включая по сбору, систематизации, хранению, изменению, дополнению, использованию, предоставлению, распространению, передаче, обезличиванию и уничтожению персональных данных;
ii. Принимая участие в Розыгрыше, участник подтверждает, что полностью ознакомлен и согласен с настоящими Правилами.
iii. Компания, являясь добросовестным хозяйствующим субъектом РУз, основывает свою деятельность на неукоснительном соблюдении законов и принципе прозрачности бизнеса.
iv. Все споры, связанные с проведением Розыгрыша, должны решаться путем переговоров. В случае невозможности прийти к согласию мирным путем в течение 60 календарных дней с даты возникновения спора, спор подлежит рассмотрению в Мирабадском межрайонном суде по гражданским делам г. Ташкент РУз.